Siem de Jong neemt afscheid van FC Cincinnati
CINCINNATI (ANP) - Siem de Jong moet op zoek naar een nieuwe club. Het aflopende contract van De Jong bij de Amerikaanse ploeg FC Cincinnati wordt niet verlengd. "Het was een moeilijk jaar, maar het voelt niet gepast om daar in 2020 over te klagen", schrijft de 31-jarige middenvelder op Instagram.
De Jong, oud-speler van onder meer Ajax, PSV en Newcastle United, ondertekende in februari een contract tot het einde van het jaar bij Cincinnati. Kort daarvoor was trainer Ron Jans onder grote druk opgestapt vanwege een racisme-rel. Cincinnati stelde Jaap Stam aan als opvolger. De Jong speelde zestien wedstrijden in de Amerikaanse competitie, waarvan acht in de basis. De zesvoudig international van Oranje kwam niet tot scoren.
Jürgen Locadia, Maikel van der Werff en de Zuid-Afrikaan Kamohelo Mokotjo, oud-speler van onder meer Feyenoord en FC Twente, hebben een doorlopend contract en spelen ook volgend jaar voor Cincinnati.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - In het Kroatische Split zijn achttien Ajax-supporters opgepakt, melden Kroatische media. De club uit Amsterdam speelt daar donderdag een wedstrijd tegen Hajduk Split in de Conference League.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
10 uur geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
14 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
1 dag geleden