Siem de Jong meteen in basis van sc Heerenveen
=HEERENVEEN (ANP) - Siem de Jong begint zondag in het duel met Fortuna Sittard meteen in de basis bij sc Heerenveen. Dat liet trainer Johnny Jansen weten in zijn vooruitblik op de wedstrijd. Bij de hervatting van de competitie in de Eredivisie mist de coach vanwege positieve coronatests in ieder geval twee spelers. Wie dat zijn liet Janssen in het midden.
"Siem bevalt ons tot dusver zeer goed", zei Jansen. "Hij is een intelligente speler, goed aan de bal en ziet waar de ruimtes liggen. Ik verwacht dat Siem een rustpunt zal zijn in het elftal en voor ons als staf fungeert als verlengstuk."
Nadat zijn contract bij FC Cincinnati in de Verenigde Staten tegen het einde van vorig jaar niet werd verlengd kwam de zesvoudig international zonder club te zitten. De Jong tekende vervolgens voor anderhalf jaar bij Heerenveen.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
6 uur geleden