Siem de Jong kijkt uit naar weerzien met Ajax in KNVB-beker
HEERENVEEN (ANP) - Niet iedereen begreep waarom sc Heerenveen eind vorig jaar Siem de Jong terughaalde naar de Eredivisie. De 32-jarige middenvelder had zijn beste tijd wel gehad en werd de laatste seizoenen ook vaak geplaagd door blessures, klonk het. De Jong was direct een vaste waarde voor trainer Johnny Jansen en woensdag eiste hij in de slotfase van de bekerwedstrijd tegen Feyenoord met de winnende treffer (4-3) de hoofdrol op.
Het betekende het eerste doelpunt van De Jong voor Heerenveen, die begin maart met de Friezen in de halve eindstrijd stuit op Ajax. Een bijzonder weerzien voor de aanvallende middenvelder, die Ajax in 2011 met twee doelpunten in de kampioenswedstrijd tegen FC Twente aan de eerste landstitel sinds 2004 hielp. "Ik ken ze daar wel een beetje, ja. Dat wordt een mooie pot", zei De Jong, die vorig seizoen in zijn tweede periode bij Ajax nog tot vier optredens in de Eredivisie kwam.
Heerenveen leidde tegen Feyenoord halverwege nog met 1-0, maar na rust ging het mis. Via Bryan Linssen, Steven Berghuis en Lutsharel Geertruida liep Feyenoord uit naar 1-3. Tussendoor miste Joey Veerman nog een strafschop voor Heerenveen, dat geslagen leek. De tweede gele kaart van Berghuis, halverwege de tweede helft, zorgde voor de niet meer verwachte ommekeer.
Verschillende gevoelens
"Ik moet zeggen: ik heb wel vijf verschillende gevoelens gehad tijdens deze wedstrijd", keek De Jong terug. "We begonnen niet sterk, maar kwamen toch goed op voorsprong. De tweede helft kwamen we slecht uit de kleedkamer en dan sta je zomaar met 3-1 achter. Na die rode kaart kregen we toch weer energie en viel het ineens weer goed."
Feyenoord bleef het eerste kwartier na het rood voor Berghuis nog overeind. De 2-3 van de Zweed Benjamin Nygren bracht de hoop bij Heerenveen in de 81e minuut weer terug. De 3-3 kwam eerst op naam van De Jong, maar daarna werd 'ie toegekend aan Nick Marsman. De doelman leek wat gehinderd leek te worden door Henk Veerman. Direct daarna zorgde De Jong zelf met een kopbal voor de bevrijdende 4-3.
"Ik dacht dat hij hem zelf ging schieten, want ik wilde al gaan juichen", zei De Jong over de naast hem staande Nygren. "Maar ineens speelde hij de bal opzij. Ik had wel het gevoel dat ik achter de bal stond en wist dat het doelpunt niet meer afgekeurd ging worden. Dit kon ik zeker gebruiken."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
12 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
16 minuten geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
4 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
4 uur geleden