Siem de Jong kijkt uit naar weerzien met Ajax in KNVB-beker
HEERENVEEN (ANP) - Niet iedereen begreep waarom sc Heerenveen eind vorig jaar Siem de Jong terughaalde naar de Eredivisie. De 32-jarige middenvelder had zijn beste tijd wel gehad en werd de laatste seizoenen ook vaak geplaagd door blessures, klonk het. De Jong was direct een vaste waarde voor trainer Johnny Jansen en woensdag eiste hij in de slotfase van de bekerwedstrijd tegen Feyenoord met de winnende treffer (4-3) de hoofdrol op.
Het betekende het eerste doelpunt van De Jong voor Heerenveen, die begin maart met de Friezen in de halve eindstrijd stuit op Ajax. Een bijzonder weerzien voor de aanvallende middenvelder, die Ajax in 2011 met twee doelpunten in de kampioenswedstrijd tegen FC Twente aan de eerste landstitel sinds 2004 hielp. "Ik ken ze daar wel een beetje, ja. Dat wordt een mooie pot", zei De Jong, die vorig seizoen in zijn tweede periode bij Ajax nog tot vier optredens in de Eredivisie kwam.
Heerenveen leidde tegen Feyenoord halverwege nog met 1-0, maar na rust ging het mis. Via Bryan Linssen, Steven Berghuis en Lutsharel Geertruida liep Feyenoord uit naar 1-3. Tussendoor miste Joey Veerman nog een strafschop voor Heerenveen, dat geslagen leek. De tweede gele kaart van Berghuis, halverwege de tweede helft, zorgde voor de niet meer verwachte ommekeer.
Verschillende gevoelens
"Ik moet zeggen: ik heb wel vijf verschillende gevoelens gehad tijdens deze wedstrijd", keek De Jong terug. "We begonnen niet sterk, maar kwamen toch goed op voorsprong. De tweede helft kwamen we slecht uit de kleedkamer en dan sta je zomaar met 3-1 achter. Na die rode kaart kregen we toch weer energie en viel het ineens weer goed."
Feyenoord bleef het eerste kwartier na het rood voor Berghuis nog overeind. De 2-3 van de Zweed Benjamin Nygren bracht de hoop bij Heerenveen in de 81e minuut weer terug. De 3-3 kwam eerst op naam van De Jong, maar daarna werd 'ie toegekend aan Nick Marsman. De doelman leek wat gehinderd leek te worden door Henk Veerman. Direct daarna zorgde De Jong zelf met een kopbal voor de bevrijdende 4-3.
"Ik dacht dat hij hem zelf ging schieten, want ik wilde al gaan juichen", zei De Jong over de naast hem staande Nygren. "Maar ineens speelde hij de bal opzij. Ik had wel het gevoel dat ik achter de bal stond en wist dat het doelpunt niet meer afgekeurd ging worden. Dit kon ik zeker gebruiken."
Meer uit Voetbal
KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
4 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
22 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geleden