Siem de Jong kijkt uit naar weerzien met Ajax in KNVB-beker
HEERENVEEN (ANP) - Niet iedereen begreep waarom sc Heerenveen eind vorig jaar Siem de Jong terughaalde naar de Eredivisie. De 32-jarige middenvelder had zijn beste tijd wel gehad en werd de laatste seizoenen ook vaak geplaagd door blessures, klonk het. De Jong was direct een vaste waarde voor trainer Johnny Jansen en woensdag eiste hij in de slotfase van de bekerwedstrijd tegen Feyenoord met de winnende treffer (4-3) de hoofdrol op.
Het betekende het eerste doelpunt van De Jong voor Heerenveen, die begin maart met de Friezen in de halve eindstrijd stuit op Ajax. Een bijzonder weerzien voor de aanvallende middenvelder, die Ajax in 2011 met twee doelpunten in de kampioenswedstrijd tegen FC Twente aan de eerste landstitel sinds 2004 hielp. "Ik ken ze daar wel een beetje, ja. Dat wordt een mooie pot", zei De Jong, die vorig seizoen in zijn tweede periode bij Ajax nog tot vier optredens in de Eredivisie kwam.
Heerenveen leidde tegen Feyenoord halverwege nog met 1-0, maar na rust ging het mis. Via Bryan Linssen, Steven Berghuis en Lutsharel Geertruida liep Feyenoord uit naar 1-3. Tussendoor miste Joey Veerman nog een strafschop voor Heerenveen, dat geslagen leek. De tweede gele kaart van Berghuis, halverwege de tweede helft, zorgde voor de niet meer verwachte ommekeer.
Verschillende gevoelens
"Ik moet zeggen: ik heb wel vijf verschillende gevoelens gehad tijdens deze wedstrijd", keek De Jong terug. "We begonnen niet sterk, maar kwamen toch goed op voorsprong. De tweede helft kwamen we slecht uit de kleedkamer en dan sta je zomaar met 3-1 achter. Na die rode kaart kregen we toch weer energie en viel het ineens weer goed."
Feyenoord bleef het eerste kwartier na het rood voor Berghuis nog overeind. De 2-3 van de Zweed Benjamin Nygren bracht de hoop bij Heerenveen in de 81e minuut weer terug. De 3-3 kwam eerst op naam van De Jong, maar daarna werd 'ie toegekend aan Nick Marsman. De doelman leek wat gehinderd leek te worden door Henk Veerman. Direct daarna zorgde De Jong zelf met een kopbal voor de bevrijdende 4-3.
"Ik dacht dat hij hem zelf ging schieten, want ik wilde al gaan juichen", zei De Jong over de naast hem staande Nygren. "Maar ineens speelde hij de bal opzij. Ik had wel het gevoel dat ik achter de bal stond en wist dat het doelpunt niet meer afgekeurd ging worden. Dit kon ik zeker gebruiken."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
13 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
13 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
15 uur geleden