Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siem de Jong kijkt uit naar weerzien met Ajax in KNVB-beker

Siem de Jong kijkt uit naar weerzien met Ajax in KNVB-beker

HEERENVEEN (ANP) - Niet iedereen begreep waarom sc Heerenveen eind vorig jaar Siem de Jong terughaalde naar de Eredivisie. De 32-jarige middenvelder had zijn beste tijd wel gehad en werd de laatste seizoenen ook vaak geplaagd door blessures, klonk het. De Jong was direct een vaste waarde voor trainer Johnny Jansen en woensdag eiste hij in de slotfase van de bekerwedstrijd tegen Feyenoord met de winnende treffer (4-3) de hoofdrol op.

Het betekende het eerste doelpunt van De Jong voor Heerenveen, die begin maart met de Friezen in de halve eindstrijd stuit op Ajax. Een bijzonder weerzien voor de aanvallende middenvelder, die Ajax in 2011 met twee doelpunten in de kampioenswedstrijd tegen FC Twente aan de eerste landstitel sinds 2004 hielp. "Ik ken ze daar wel een beetje, ja. Dat wordt een mooie pot", zei De Jong, die vorig seizoen in zijn tweede periode bij Ajax nog tot vier optredens in de Eredivisie kwam.

Heerenveen leidde tegen Feyenoord halverwege nog met 1-0, maar na rust ging het mis. Via Bryan Linssen, Steven Berghuis en Lutsharel Geertruida liep Feyenoord uit naar 1-3. Tussendoor miste Joey Veerman nog een strafschop voor Heerenveen, dat geslagen leek. De tweede gele kaart van Berghuis, halverwege de tweede helft, zorgde voor de niet meer verwachte ommekeer.

Verschillende gevoelens

"Ik moet zeggen: ik heb wel vijf verschillende gevoelens gehad tijdens deze wedstrijd", keek De Jong terug. "We begonnen niet sterk, maar kwamen toch goed op voorsprong. De tweede helft kwamen we slecht uit de kleedkamer en dan sta je zomaar met 3-1 achter. Na die rode kaart kregen we toch weer energie en viel het ineens weer goed."

Feyenoord bleef het eerste kwartier na het rood voor Berghuis nog overeind. De 2-3 van de Zweed Benjamin Nygren bracht de hoop bij Heerenveen in de 81e minuut weer terug. De 3-3 kwam eerst op naam van De Jong, maar daarna werd 'ie toegekend aan Nick Marsman. De doelman leek wat gehinderd leek te worden door Henk Veerman. Direct daarna zorgde De Jong zelf met een kopbal voor de bevrijdende 4-3.

"Ik dacht dat hij hem zelf ging schieten, want ik wilde al gaan juichen", zei De Jong over de naast hem staande Nygren. "Maar ineens speelde hij de bal opzij. Ik had wel het gevoel dat ik achter de bal stond en wist dat het doelpunt niet meer afgekeurd ging worden. Dit kon ik zeker gebruiken."

Meer uit Voetbal

Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

1 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

4 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

4 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

4 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

5 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

5 uur geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

5 uur geleden