Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siem de Jong kan langverwachte kans bij Ajax niet grijpen

Siem de Jong kan langverwachte kans bij Ajax niet grijpen

GRONINGEN (ANP) - Met het gezicht op onweer wandelde Siem de Jong na de nederlaag bij FC Groningen (2-1) richting de spelersbus van Ajax. "Natuurlijk was dit een grote kans voor mij", besefte hij. "Als we hier hadden gewonnen en ik goed was geweest, dan waren de kansen op speeltijd voor mij zeker gegroeid."

Maar Ajax verloor en een onzichtbare De Jong had van alle spelers op het veld de minste balcontacten voordat hij na een klein uur werd gewisseld. Eenmaal plaatsgenomen in de dug-out zag de middenvelder zijn ploeg beter voetballen. "We speelden ons beste spel inderdaad pas in het laatste half uur", zei trainer Erik ten Hag even later op een persconferentie.

De Jong keerde afgelopen zomer terug bij Ajax, de club die hij in 2011 met twee treffers in de kampioenswedstrijd tegen FC Twente (3-1) de dertigste landstitel bezorgde. Hij was allesbehalve fit, na aanhoudend blessureleed en een seizoen in de Australische competitie bij Sydney FC. De Jong werkte hard aan zijn fysieke gestel, maar kreeg nauwelijks speeltijd. Want Ajax draaide voor de winterstop als een tierelier met een middenveld met Donny van de Beek, Hakim Ziyech en Lisandro Martínez.

Positief laten zien

De Jong liet zich tijdens de voorbije winterstop positief zien tijdens een trainingskamp in Qatar en scoorde woensdag driemaal in een bekerduel met Spakenburg (7-0). "Hij kan nog steeds fantastisch voetballen", verklaarde Ten Hag voor het duel met FC Groningen. "Alleen zie je dat niet, als hij niet fit is."

Diezelfde Ten Hag was na het duel met FC Groningen slecht te spreken over het spel van de vervanger van de geblesseerde Hakim Ziyech en erkende dat Ajax beter ging spelen nadat Lassina Traoré in het veld was gekomen. "Dat kan ik niet ontkennen", zei hij.

Vergrootglas

Natuurlijk had de opleving van Ajax in het laatste half uur niet alleen maar te maken met de wissel van De Jong. De ingevallen Carel Eiting speelde ook beter dan Ryan Gravenberch en FC Groningen raakte vermoeider en vermoeider. En ook Quincy Promes en Ryan Babel konden niet laten zien waarom ze teruggekeerd zijn naar Amsterdam.

Maar De Jong is ervaren genoeg om te beseffen dat zijn optreden tegen FC Groningen onder het vergrootglas komt te liggen. Veel fans van Ajax klagen namelijk al maanden dat hij aanstormende talenten tegenhoudt.

"Ik lees niet alles", zei De Jong. "Maar ik weet hoe sommige mensen denken. Ik heb zelf ook als jeugdspeler bij Ajax mogen debuteren. Natuurlijk ben ik een andere speler dan Ziyech, die we vandaag erg misten. Maar ik heb heel hard gewerkt om fit te worden en kan nog steeds van waarde zijn voor Ajax. Dan is het balen dat ik dat nu niet heb laten zien, terwijl ik wel de kans kreeg."

Meer uit Voetbal

Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

1 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

2 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

12 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

14 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

19 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

1 dag geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

1 dag geleden