Siegfried (81) van illusionistenduo Siegfried & Roy overleden
LAS VEGAS (ANP) - Siegfried Fischbacher, bekend van het illusionistenduo Siegfried & Roy, is overleden in Las Vegas, melden Duitse media. De Duitse illusionist leed aan alvleesklierkanker. In mei overleed zijn partner Roy Horn op 75-jarige leeftijd aan de gevolgen van het coronavirus.
Siegfried & Roy hadden tientallen jaren een populaire show in Las Vegas, waarin ze met witte leeuwen en tijgers optraden. In 2003 raakte Horn zwaargewond bij een aanval van een van de Siberische tijgers. Daardoor kwam abrupt een einde aan de voorstellingen. Horn zou nooit volledig herstellen van het ongeluk.
Fischbacher overleed op 14 januari in zijn huis in Las Vegas, waar het stel al jaren woonde. In januari werd bekend dat hij leed aan alvleesklierkanker. Fischbacher onderging nog een operatie van 12 uur om de tumor te laten verwijderen, maar dat mocht niet baten. De kanker was al uitgezaaid.
In de jaren zestig belandde het duo voor het eerst in Las Vegas, waar zij hun grootste successen beleefden. Tussen 1989 en 2003 traden Siegfried & Roy op in The Mirage, een van de voornaamste casinohotels in de stad. Met de show was destijds een recordbedrag van 30 miljoen dollar aan productiekosten gemoeid.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
3 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
6 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez een hogere prijs zal betalen dan de afgezette president Nicolás Maduro "als ze niet doet wat juist is". Dat zei Trump in een interview met het tijdschrift The Atlantic.
6 uur geledenABUJA (ANP/DPA) - Zeker dertig mensen zijn omgekomen en een onbekend aantal inwoners is ontvoerd bij een aanval van gewapende mannen op een dorp in de noordwestelijke Nigeriaanse deelstaat Niger. Dat meldt de politie. De aanval vond plaats in de buurt van het gebied waar eind november ongeveer driehonderd kinderen werden ontvoerd uit een katholieke school.
7 uur geleden