Siciliaanse brandweer redt verdwaalde Nederlander van de Etna
AMSTERDAM (ANP) - Een groep van vier toeristen, onder wie een Nederlander, is vrijdag op de flanken van de Etna gered na urenlang te zijn verdwaald. Volgens vrijwilligers van een brandweerkorps uit het nabijgelegen bergdorp Maletto was de groep tijdens een excursie naar een grot de weg kwijtgeraakt door de slechte weersomstandigheden.
Vermoedelijk waren de toeristen door alle sneeuw het pad van en naar de Grotta del Gelo, Italiaans voor IJsgrot, kwijtgeraakt. Nadat de groep had besloten rechtsomkeert te maken raakten ze verdwaald. De groep vond vervolgens onderdak in een berghut. Daar warmden ze zich op bij een vuurtje en belden ze het noodnummer 112.
Na de noodoproep om 18.15 uur duurde het tot ongeveer 21.30 uur voordat brandweerlieden arriveerden bij het viertal, waar ook een Amerikaanse, Tunesische en Pool deel van uitmaakte. In totaal drie brandweerteams gingen op zoek naar de toeristen, die zelf geen idee hadden waar ze precies waren. Deels te voet, deels met terreinwagens zijn ze uiteindelijk naar een nabijgelegen parkeerplaats gebracht. Daar zijn ze overgedragen aan medische hulpdiensten, maar volgens de brandweer van Maletto maakten de vier toeristen het goed.
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
9 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
18 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
22 uur geleden