Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siciliaanse brandweer redt verdwaalde Nederlander van de Etna

Siciliaanse brandweer redt verdwaalde Nederlander van de Etna

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van vier toeristen, onder wie een Nederlander, is vrijdag op de flanken van de Etna gered na urenlang te zijn verdwaald. Volgens vrijwilligers van een brandweerkorps uit het nabijgelegen bergdorp Maletto was de groep tijdens een excursie naar een grot de weg kwijtgeraakt door de slechte weersomstandigheden.

Vermoedelijk waren de toeristen door alle sneeuw het pad van en naar de Grotta del Gelo, Italiaans voor IJsgrot, kwijtgeraakt. Nadat de groep had besloten rechtsomkeert te maken raakten ze verdwaald. De groep vond vervolgens onderdak in een berghut. Daar warmden ze zich op bij een vuurtje en belden ze het noodnummer 112.

Na de noodoproep om 18.15 uur duurde het tot ongeveer 21.30 uur voordat brandweerlieden arriveerden bij het viertal, waar ook een Amerikaanse, Tunesische en Pool deel van uitmaakte. In totaal drie brandweerteams gingen op zoek naar de toeristen, die zelf geen idee hadden waar ze precies waren. Deels te voet, deels met terreinwagens zijn ze uiteindelijk naar een nabijgelegen parkeerplaats gebracht. Daar zijn ze overgedragen aan medische hulpdiensten, maar volgens de brandweer van Maletto maakten de vier toeristen het goed.

Meer uit Binnenland

22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

4 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

7 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

9 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

10 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

10 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

13 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

13 uur geleden