Siciliaanse brandweer redt verdwaalde Nederlander van de Etna
AMSTERDAM (ANP) - Een groep van vier toeristen, onder wie een Nederlander, is vrijdag op de flanken van de Etna gered na urenlang te zijn verdwaald. Volgens vrijwilligers van een brandweerkorps uit het nabijgelegen bergdorp Maletto was de groep tijdens een excursie naar een grot de weg kwijtgeraakt door de slechte weersomstandigheden.
Vermoedelijk waren de toeristen door alle sneeuw het pad van en naar de Grotta del Gelo, Italiaans voor IJsgrot, kwijtgeraakt. Nadat de groep had besloten rechtsomkeert te maken raakten ze verdwaald. De groep vond vervolgens onderdak in een berghut. Daar warmden ze zich op bij een vuurtje en belden ze het noodnummer 112.
Na de noodoproep om 18.15 uur duurde het tot ongeveer 21.30 uur voordat brandweerlieden arriveerden bij het viertal, waar ook een Amerikaanse, Tunesische en Pool deel van uitmaakte. In totaal drie brandweerteams gingen op zoek naar de toeristen, die zelf geen idee hadden waar ze precies waren. Deels te voet, deels met terreinwagens zijn ze uiteindelijk naar een nabijgelegen parkeerplaats gebracht. Daar zijn ze overgedragen aan medische hulpdiensten, maar volgens de brandweer van Maletto maakten de vier toeristen het goed.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De treinen rijden het hele weekend volgens een aangepaste, afgeschaalde dienstregeling, meldt ProRail. Het bedrijf zegt dat sneeuw en ijs zorgen voor problemen met de wissels. Zondag wordt bekeken of de treinen vanaf maandag weer volgens de normale dienstregeling kunnen rijden.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het komende weekend heeft het winterse weer invloed op de afvalinzameling in meerdere gemeenten. Onder meer in Almere, Nieuwegein en Veendam wordt deze week geen huishoudelijk afval opgehaald, en ook de inzameling van grofvuil en kerstbomen ligt op sommige plekken tijdelijk stil.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft drie vrouwen veroordeeld tot boetes van 300 euro voor het vernielen en bekladden van de Israëlische ambassade in Den Haag. De vrouwen uit Leiden en Rotterdam bekenden vrijdag in de rechtbank in Den Haag dat ze op 12 augustus vorig jaar rode verf hadden gegooid naar de gevel van de ambassade, waarbij volgens de verdachten onbedoeld een ruit sneuvelde. Ook schreven ze 'Fuck Israël' op de stoep. Dat deden ze midden in de nacht, rond 03.30 uur.
48 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen, Friesland en de Waddeneilanden tot 21.00 uur vrijdagavond vanwege een krachtige oostenwind. Daardoor is er plaatselijk kans op sneeuwjacht en sneeuwduinen. Code oranje was al van kracht tot het middaguur.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drenthe hebben nog voldoende strooizout om de wegen en fietspaden die onder hun beheer vallen begaanbaar te houden. Voor deze provincies geldt sinds middernacht code oranje, omdat de sneeuw in combinatie met harde wind voor problemen kan zorgen. De provinciale wegen worden zo goed mogelijk schoongehouden, zeggen woordvoerders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal aanslagen met explosieven op woningen, bedrijven en voertuigen is vorig jaar bijna gelijk gebleven in vergelijking met het jaar ervoor. In 2025 waren er 1525 aanslagen of pogingen tot aanslagen met een explosief, in 2024 waren dat er 1543. Dat meldt het Offensief tegen Explosies, een initiatief van de overheid om het aantal aanslagen met explosieven te verminderen.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De bussen in Groningen, Friesland en Drenthe rijden ook de rest van de dag niet, meldt Qbuzz. Vanwege sneeuw en gladheid geldt code oranje in de noordelijke provincies.
3 uur geleden