Siciliaanse brandweer redt verdwaalde Nederlander van de Etna
AMSTERDAM (ANP) - Een groep van vier toeristen, onder wie een Nederlander, is vrijdag op de flanken van de Etna gered na urenlang te zijn verdwaald. Volgens vrijwilligers van een brandweerkorps uit het nabijgelegen bergdorp Maletto was de groep tijdens een excursie naar een grot de weg kwijtgeraakt door de slechte weersomstandigheden.
Vermoedelijk waren de toeristen door alle sneeuw het pad van en naar de Grotta del Gelo, Italiaans voor IJsgrot, kwijtgeraakt. Nadat de groep had besloten rechtsomkeert te maken raakten ze verdwaald. De groep vond vervolgens onderdak in een berghut. Daar warmden ze zich op bij een vuurtje en belden ze het noodnummer 112.
Na de noodoproep om 18.15 uur duurde het tot ongeveer 21.30 uur voordat brandweerlieden arriveerden bij het viertal, waar ook een Amerikaanse, Tunesische en Pool deel van uitmaakte. In totaal drie brandweerteams gingen op zoek naar de toeristen, die zelf geen idee hadden waar ze precies waren. Deels te voet, deels met terreinwagens zijn ze uiteindelijk naar een nabijgelegen parkeerplaats gebracht. Daar zijn ze overgedragen aan medische hulpdiensten, maar volgens de brandweer van Maletto maakten de vier toeristen het goed.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.
5 uur geledenDELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse rechtbank heeft woensdag veertien maanden cel opgelegd, waarvan twee voorwaardelijk, aan de 20-jarige Sonny W. uit Den Haag. Hij zou samen met een medeverdachte van plan zijn geweest om vorig jaar februari in Rotterdam iemand in zijn been te schieten, een zogenoemde 'legday'. W. zou dat volgens justitie samen doen met een 16-jarige jongen, maar die overleed na een incident met een vuurwapen op het Hofstad Lyceum in Den Haag.
8 uur geleden