Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shutdown Amerikaanse overheid afgewend

Shutdown Amerikaanse overheid afgewend

WASHINGTON (ANP) - De financiering van de Amerikaanse landelijke overheid is veiliggesteld nadat een plan van Republikein Mike Johnson, de nieuwe voorzitter van zijn fractie in het Huis van Afgevaardigden, voldoende steun kreeg van beide partijen.

Met 336 stemmen voor en 95 tegen is een zogenoemde shutdown van de overheid afgewend. De Amerikaanse politiek had tot vrijdagavond om de financiering van overheidsinstellingen te regelen, anders zouden veel ambtenaren in aanloop naar de feestdagen niet meer betaald krijgen. Het voorstel moet nu ook nog door de Senaat worden geloodst, waar zowel de Democraten als de Republikeinen hun steun hebben uitgedrukt.

Het plan van Johnson voorziet alleen in een oplossing op de korte termijn en daardoor moet er begin volgend jaar verder onderhandeld worden. De financiering van overheidsinstellingen loopt nog enkele weken door. Sommige diensten krijgen geld tot januari, anderen tot februari. Ook moet er een akkoord komen over steun aan Israël en Oekraïne.

Mike Johnson werd drie weken geleden verkozen tot de nieuwe voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, na een lange, slepende politieke strijd, met name door onenigheid binnen de Republikeinse partij. De stemming van dinsdag wordt gezien als zijn eerste grote verwezenlijking.

Meer uit Buitenland

Iran zegt informatie over nucleaire faciliteiten Israël te hebben

TEHERAN (ANP) - Iran beweert duizenden geheime documenten te hebben verkregen uit de Israëlische militaire, wetenschappelijke en nucleaire sector. De informatie zou betrekking hebben op de Israëlische nucleaire faciliteiten, defensiecapaciteiten en relaties met de Verenigde Staten en Europa. Dat melden Iraanse, Israëlische en Amerikaanse media.

3 minuten geleden
Israëlische media: VS en Israël willen UNIFIL-missie beëindigen

TEL AVIV (ANP) - Diverse Israëlische nieuwsorganisaties melden dat de Verenigde Staten en Israël een einde willen maken aan het mandaat van de VN-interimmacht in Libanon, UNIFIL. Ze menen dat het Libanese leger beter in staat is het staakt-het-vuren in Zuid-Libanon te handhaven, schrijft de krant Israel Hayom.

17 minuten geleden
Renault overweegt productie van drones in Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoproducent Renault overweegt zich in Oekraïne te vestigen om er drones te produceren voor zowel Kyiv als Parijs, op voorstel van het Franse ministerie van Defensie. "Er zijn gesprekken geweest, maar er is nog geen beslissing genomen omdat we nog op verduidelijkingen hierover wachten van het ministerie", aldus de autoproducent tegen nieuwssite Franceinfo.

1 uur geleden
Troepen Nationale Garde arriveren in Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Troepen van de Nationale Garde zijn gearriveerd in Los Angeles, meldt het Amerikaanse leger op X, zonder te specificeren om hoeveel militairen het gaat.

2 uur geleden
Thailand en Cambodja bereiken deal over legers in betwist gebied

BANGKOK/PHNOM PENH (ANP/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een akkoord bereikt over het herpositioneren van hun troepen in een betwist grensgebied. De spanningen tussen de buurlanden liepen op nadat eind mei een Cambodjaanse militair was omgekomen bij een vuurgevecht tussen de twee legers.

2 uur geleden
Oekraïne rekent op gevangenenruil met Rusland komende week

KYIV (ANP/AFP) - Een geplande uitwisseling van Russische en Oekraïense krijgsgevangenen begint "komende week", meldt Kyrylo Boedanov, hoofd van de Oekraïense defensie-inlichtingendienst, op sociale media. "De start van de repatriëringsactiviteiten op basis van de resultaten van de onderhandelingen in Istanbul is gepland voor komende week", aldus Boedanov.

5 uur geleden
Lichamen van vrouw en baby gevonden in stadspark Rome

ROME (ANP/DPA) - In een stadspark in Rome zijn een dode vrouw en baby gevonden. Het is nog niet bekend of het om moeder en dochter gaat. De Italiaanse politie doet nader onderzoek.

7 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!