Shutdown Amerikaanse overheid afgewend
WASHINGTON (ANP) - De financiering van de Amerikaanse landelijke overheid is veiliggesteld nadat een plan van Republikein Mike Johnson, de nieuwe voorzitter van zijn fractie in het Huis van Afgevaardigden, voldoende steun kreeg van beide partijen.
Met 336 stemmen voor en 95 tegen is een zogenoemde shutdown van de overheid afgewend. De Amerikaanse politiek had tot vrijdagavond om de financiering van overheidsinstellingen te regelen, anders zouden veel ambtenaren in aanloop naar de feestdagen niet meer betaald krijgen. Het voorstel moet nu ook nog door de Senaat worden geloodst, waar zowel de Democraten als de Republikeinen hun steun hebben uitgedrukt.
Het plan van Johnson voorziet alleen in een oplossing op de korte termijn en daardoor moet er begin volgend jaar verder onderhandeld worden. De financiering van overheidsinstellingen loopt nog enkele weken door. Sommige diensten krijgen geld tot januari, anderen tot februari. Ook moet er een akkoord komen over steun aan Israël en Oekraïne.
Mike Johnson werd drie weken geleden verkozen tot de nieuwe voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, na een lange, slepende politieke strijd, met name door onenigheid binnen de Republikeinse partij. De stemming van dinsdag wordt gezien als zijn eerste grote verwezenlijking.
Meer uit Buitenland
PEREIRA (ANP/AFP) - Reddingswerkzaamheden in Colombia zijn ook in de nacht doorgegaan na de zware aardbeving van maandag. Daarbij kwamen zeker 164 mensen om het leven. De verwachting is dat het dodental nog verder oploopt.
32 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Chan-hom. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben dinsdag vluchten van en naar het eiland Honshu geschrapt. Honshu is het grootste eiland van Japan met onder meer hoofdstad Tokio.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vietnam gaan hun militaire samenwerking uitbreiden om tegenwicht te bieden aan China's toenemende aanwezigheid in de Stille Oceaan en de Zuid-Chinese Zee.
3 uur geledenPEREIRA (ANP) - Het dodental ten gevolge van de aardbeving met een kracht van 7.4 in Colombia is opgelopen tot zeker 132 mensen. Dat melden onder meer de Colombiaanse radiozenders Caracol en Blu op basis van cijfers van de Colombiaanse Vereniging van Hoofdsteden, Asocapitales.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vorige maand na de NAVO-top in Turkije in het geheim met een militair vliegtuig vertrokken in plaats van met Air Force One. Aanleiding was een Iraans dreigement om hem te vermoorden, zo schrijft The Washington Post op gezag van ingewijden.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse Geologische Dienst heeft maandag na de aardbeving met een kracht van 7.4 33 naschokken gemeld. Dat zegt de zender Caracol Radio.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen die Venezuela eind juni hebben getroffen, hebben 6301 doden geëist. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Er wordt in het puin nog steeds naar lichamen gezocht.
10 uur geleden