Shutdown Amerikaanse overheid afgewend
WASHINGTON (ANP) - De financiering van de Amerikaanse landelijke overheid is veiliggesteld nadat een plan van Republikein Mike Johnson, de nieuwe voorzitter van zijn fractie in het Huis van Afgevaardigden, voldoende steun kreeg van beide partijen.
Met 336 stemmen voor en 95 tegen is een zogenoemde shutdown van de overheid afgewend. De Amerikaanse politiek had tot vrijdagavond om de financiering van overheidsinstellingen te regelen, anders zouden veel ambtenaren in aanloop naar de feestdagen niet meer betaald krijgen. Het voorstel moet nu ook nog door de Senaat worden geloodst, waar zowel de Democraten als de Republikeinen hun steun hebben uitgedrukt.
Het plan van Johnson voorziet alleen in een oplossing op de korte termijn en daardoor moet er begin volgend jaar verder onderhandeld worden. De financiering van overheidsinstellingen loopt nog enkele weken door. Sommige diensten krijgen geld tot januari, anderen tot februari. Ook moet er een akkoord komen over steun aan Israël en Oekraïne.
Mike Johnson werd drie weken geleden verkozen tot de nieuwe voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, na een lange, slepende politieke strijd, met name door onenigheid binnen de Republikeinse partij. De stemming van dinsdag wordt gezien als zijn eerste grote verwezenlijking.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Journalisten van CNN, MS Now en Politico zullen voorlopig toegang tot het Witte Huis behouden. Dit oordeelde een Amerikaanse rechter. De media moeten toegelaten worden zolang de rechtszaak nog loopt waarin een definitief oordeel wordt geveld over de toegang van de mediaorganisaties tot het Witte Huis.
31 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - In grote delen van Kyiv is de stroom uitgevallen door grootschalige Russische aanvallen op energievoorzieningen. Dat meldt Vitali Klytsjko, de burgemeester van de stad, op Telegram. Het is de derde nacht op rij sinds de Amerikaanse president Donald Trump een energiebestand aankondigde tussen Rusland en Oekraïne, dat Kyiv claimt dat de Russen zich daar niet aan hebben gehouden.
2 uur geledenWASILLA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kiezers in Alaska beloofd dat de oorlog in Iran "heel snel" zal worden beëindigd en dat daardoor ook de prijzen van bijvoorbeeld olie zullen dalen. Trump voerde campagne in Alaska, een normaal gesproken trouw Republikeinse staat die nu toch gewonnen zou kunnen worden door de Democraten.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De strijd tegen honger in de wereld stagneert. Vooral in Afrika ten zuiden van de Sahara verslechtert de situatie. Dat blijkt uit twee rapporten die woensdag zijn verschenen in aanloop naar Wereldvoedseldag op 16 oktober.
5 uur geleden