Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shows Hans Klok in Dordrecht kunnen na uitspraak rechter doorgaan

Shows Hans Klok in Dordrecht kunnen na uitspraak rechter doorgaan

DORDRECHT (ANP) - De circusshows van illusionist Hans Klok in Dordrecht gaan komende week gewoon door. Dat liet het management van Klok dinsdag weten. De organisator van de shows was naar de rechter gestapt omdat de gemeente Dordrecht weigerde een vergunning te verlenen voor de voorstellingen.

Een van de discussiepunten was de verankering van de circustent. De gemeente wilde niet dat er ankers zouden worden geslagen in het asfalt op het terrein, omdat dit vorig jaar is vernieuwd. De organisatie droeg als alternatief voor om de tent aan betonblokken vast te maken. De rechter oordeelde dat de shows hoe dan ook kunnen doorgaan. Als de oplossing met betonblokken niet voldoet, mogen er alsnog nieuwe ankerpunten worden gemaakt.

Hans Klok reageerde verheugd op de uitspraak. "Ik ben ontzettend blij dat dit nu is opgelost en ik kan niet wachten om eindelijk in Dordrecht te spelen. Samen met mijn vrienden ga ik het publiek een show vol illusies, humor en verwondering bezorgen." Zaterdag is de eerste show.

Meer uit Binnenland

ANWB ziet vakantiespits op gang komen

DEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.

55 minuten geleden
Quint: coronadiscussie moest breder in politiek en media

DEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.

1 uur geleden
Jeugddetentie 17-jarige voor poging ontploffing Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.

1 uur geleden
Coronakritische groep voelde zich 'soort volksvertegenwoordiger'

DEN HAAG (ANP) - De mensen achter de coronakritische groep Vrijheid voor Vrouwen voelden zich tijdens de coronacrisis een "soort volksvertegenwoordigers". Dat zei een van de oprichters, Romy Quint, tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona. Volgens haar voelden mensen zich niet vertegenwoordigd door de daadwerkelijke volksvertegenwoordigers, waardoor zij met hun zorgen aanklopten bij de organisatie.

2 uur geleden
Nieuwe pindakaasvloer Schippers bevat 'slechts' 390 kilo

ROTTERDAM (ANP) - In het Depot van Museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam is donderdag en vrijdag een nieuw exemplaar van de beroemde Pindakaasvloer van kunstenaar Wim T. Schippers gelegd. Twee museummedewerkers of 'pindakaasstucadoors' die de vloer ook in 2011 al legden, zijn in totaal zo'n negen uur bezig geweest met het vullen van de lijst die om het kunstwerk heen ligt. Voor de vloer van 25 vierkante meter is 390 kilo pindakaas gebruikt.

2 uur geleden
FNV verwelkomt verbod op uitzendkrachten in vleessector

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV verwelkomt het verbod op uitzendkrachten in de vleessector per juni 2028 door minister van Sociale Zaken Hans Vijlbrief. De bond spreekt van een "belangrijke doorbraak in een sector die te lang wegkeek van structurele misstanden". Volgens FNV had dit besluit echter al veel eerder genomen moeten worden en krijgt de vleessector nog te veel tijd om zich aan te passen.

2 uur geleden
Minister heeft nog geen plan voor huisvesting groepen in de knel

DEN HAAG (ANP) - Minister Eleanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) heeft nog geen concreet nieuw plan om snel meer mensen in de knel aan een woning te helpen. In samenwerking met provincies, gemeenten en woningcorporaties zijn wel "bouwstenen opgesteld", die evenwel pas na de zomer tot concrete afspraken moeten leiden. Wat die bouwstenen precies behelzen, is niet duidelijk.

3 uur geleden