Show Lavreysen eindigt met EK-goud op keirin
APELDOORN (ANP) - Harrie Lavreysen heeft van de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn een show gemaakt. Op de slotdag veroverde de 26-jarige Brabander voor opnieuw volgepakte tribunes het goud op de keirin. Het was zijn derde na eerdere winst op de teamsprint en de sprint.
Bij keirin sprinten zes renners na vier rondes om de winst, nadat ze eerst op gang zijn geschoten achter een brommer. Titelverdediger Lavreysen hield de Pool Mateusz Rudyk en de Italiaan Stefano Moro achter zich.
Jeffrey Hoogland miste de finale en eiste in de B-finale om de plaatsen 7 tot en met 12 de negende plek op.
Hattrick Harrie
Zo deed Lavreysen zijn bijnaam 'Hattrick Harrie' weer eens eer aan, al spreken uiteraard zijn eerdere vergelijkbare resultaten op WK's meer aan. Zowel in Berlijn (2020) als in Roubaix (2021) pakte hij de 'treble'. Ook vorig jaar bij de EK in het Zwitserse Grenchen won hij zowel de teamsprint, de sprint als de keirin.
Lavreysen had zichzelf toch ook wel verbaasd over hoe ver hij nu al is in aanloop naar de Olympische Spelen. In Parijs wil hij een vervolg geven aan zijn titels van Tokio (teamsprint en sprint) en liefst met de keirin de hattrick ook op de Spelen realiseren. In Tokio liet hij zich verrassen door een vroege aanval van de ervaren Brit Jason Kenny en sloot hij de Spelen af met brons.
Zijn optreden in de finale was indrukwekkend. Vanaf de zesde positie zette hij vroeg aan om zich bij het ingaan van de slotronde los te maken van de rest van het veld. De fans, zo'n 5000 in Omnisport, eerden Lavreysen als de koning van het toernooi.
Meer uit Sport
ST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
41 minuten geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
17 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
21 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
1 dag geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
1 dag geleden