Show Lavreysen eindigt met EK-goud op keirin
APELDOORN (ANP) - Harrie Lavreysen heeft van de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn een show gemaakt. Op de slotdag veroverde de 26-jarige Brabander voor opnieuw volgepakte tribunes het goud op de keirin. Het was zijn derde na eerdere winst op de teamsprint en de sprint.
Bij keirin sprinten zes renners na vier rondes om de winst, nadat ze eerst op gang zijn geschoten achter een brommer. Titelverdediger Lavreysen hield de Pool Mateusz Rudyk en de Italiaan Stefano Moro achter zich.
Jeffrey Hoogland miste de finale en eiste in de B-finale om de plaatsen 7 tot en met 12 de negende plek op.
Hattrick Harrie
Zo deed Lavreysen zijn bijnaam 'Hattrick Harrie' weer eens eer aan, al spreken uiteraard zijn eerdere vergelijkbare resultaten op WK's meer aan. Zowel in Berlijn (2020) als in Roubaix (2021) pakte hij de 'treble'. Ook vorig jaar bij de EK in het Zwitserse Grenchen won hij zowel de teamsprint, de sprint als de keirin.
Lavreysen had zichzelf toch ook wel verbaasd over hoe ver hij nu al is in aanloop naar de Olympische Spelen. In Parijs wil hij een vervolg geven aan zijn titels van Tokio (teamsprint en sprint) en liefst met de keirin de hattrick ook op de Spelen realiseren. In Tokio liet hij zich verrassen door een vroege aanval van de ervaren Brit Jason Kenny en sloot hij de Spelen af met brons.
Zijn optreden in de finale was indrukwekkend. Vanaf de zesde positie zette hij vroeg aan om zich bij het ingaan van de slotronde los te maken van de rest van het veld. De fans, zo'n 5000 in Omnisport, eerden Lavreysen als de koning van het toernooi.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
1 dag geleden