Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Show Lavreysen eindigt met EK-goud op keirin

Show Lavreysen eindigt met EK-goud op keirin

APELDOORN (ANP) - Harrie Lavreysen heeft van de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn een show gemaakt. Op de slotdag veroverde de 26-jarige Brabander voor opnieuw volgepakte tribunes het goud op de keirin. Het was zijn derde na eerdere winst op de teamsprint en de sprint.

Bij keirin sprinten zes renners na vier rondes om de winst, nadat ze eerst op gang zijn geschoten achter een brommer. Titelverdediger Lavreysen hield de Pool Mateusz Rudyk en de Italiaan Stefano Moro achter zich.

Jeffrey Hoogland miste de finale en eiste in de B-finale om de plaatsen 7 tot en met 12 de negende plek op.

Hattrick Harrie

Zo deed Lavreysen zijn bijnaam 'Hattrick Harrie' weer eens eer aan, al spreken uiteraard zijn eerdere vergelijkbare resultaten op WK's meer aan. Zowel in Berlijn (2020) als in Roubaix (2021) pakte hij de 'treble'. Ook vorig jaar bij de EK in het Zwitserse Grenchen won hij zowel de teamsprint, de sprint als de keirin.

Lavreysen had zichzelf toch ook wel verbaasd over hoe ver hij nu al is in aanloop naar de Olympische Spelen. In Parijs wil hij een vervolg geven aan zijn titels van Tokio (teamsprint en sprint) en liefst met de keirin de hattrick ook op de Spelen realiseren. In Tokio liet hij zich verrassen door een vroege aanval van de ervaren Brit Jason Kenny en sloot hij de Spelen af met brons.

Zijn optreden in de finale was indrukwekkend. Vanaf de zesde positie zette hij vroeg aan om zich bij het ingaan van de slotronde los te maken van de rest van het veld. De fans, zo'n 5000 in Omnisport, eerden Lavreysen als de koning van het toernooi.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

4 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

5 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

8 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

22 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

2 dagen geleden