Show Lavreysen eindigt met EK-goud op keirin
APELDOORN (ANP) - Harrie Lavreysen heeft van de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn een show gemaakt. Op de slotdag veroverde de 26-jarige Brabander voor opnieuw volgepakte tribunes het goud op de keirin. Het was zijn derde na eerdere winst op de teamsprint en de sprint.
Bij keirin sprinten zes renners na vier rondes om de winst, nadat ze eerst op gang zijn geschoten achter een brommer. Titelverdediger Lavreysen hield de Pool Mateusz Rudyk en de Italiaan Stefano Moro achter zich.
Jeffrey Hoogland miste de finale en eiste in de B-finale om de plaatsen 7 tot en met 12 de negende plek op.
Hattrick Harrie
Zo deed Lavreysen zijn bijnaam 'Hattrick Harrie' weer eens eer aan, al spreken uiteraard zijn eerdere vergelijkbare resultaten op WK's meer aan. Zowel in Berlijn (2020) als in Roubaix (2021) pakte hij de 'treble'. Ook vorig jaar bij de EK in het Zwitserse Grenchen won hij zowel de teamsprint, de sprint als de keirin.
Lavreysen had zichzelf toch ook wel verbaasd over hoe ver hij nu al is in aanloop naar de Olympische Spelen. In Parijs wil hij een vervolg geven aan zijn titels van Tokio (teamsprint en sprint) en liefst met de keirin de hattrick ook op de Spelen realiseren. In Tokio liet hij zich verrassen door een vroege aanval van de ervaren Brit Jason Kenny en sloot hij de Spelen af met brons.
Zijn optreden in de finale was indrukwekkend. Vanaf de zesde positie zette hij vroeg aan om zich bij het ingaan van de slotronde los te maken van de rest van het veld. De fans, zo'n 5000 in Omnisport, eerden Lavreysen als de koning van het toernooi.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.
2 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
5 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.
14 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.
15 uur geleden