Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shovelboer die door afzetting reed bij protest voor de rechter

Shovelboer die door afzetting reed bij protest voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de shovel die afgelopen zaterdag door een afzetting reed bij het boerenprotest in Den Haag, moet zich vrijdagmiddag voor de politierechter in Den Haag verantwoorden. Twee agenten raakten lichtgewond bij de arrestatie van de 60-jarige verdachte uit Geesteren (Overijssel).

De shovelchauffeur reed bij de demonstratie in het Zuiderpark door een afzetting van de politie. Hij wordt verdacht van vernieling, verzet met letsel, mishandeling en bedreiging. De schade die de chauffeur heeft aangericht, moet hij zelf betalen, zei burgemeester Jan van Zanen van Den Haag eerder al.

Zaterdag waren er twee grote demonstraties in Den Haag. De boeren protesteerden in het Zuiderpark, klimaatactivisten hadden een deel van de snelweg A12 bezet. Van de circa zevenhonderd mensen die zaterdag zijn aangehouden, is de shovelchauffeur de enige die nog vastzit.

De shovel is in beslag genomen.

Meer uit Binnenland

Epe wil vertrek asielzoekers voor zaterdag, anders volgt dwangsom

EPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.

5 minuten geleden
Rechter mist motivatie om fotograaf inzage in dossier te weigeren

HAARLEM (ANP) - De minister van Buitenlandse Zaken en de korpschef van de politie moeten van de bestuursrechter beter motiveren waarom de Nederlands-Palestijnse fotograaf en documentairemaker Sakir Khader geen volledige inzage kreeg in persoonsgegevens die van hem zijn opgeslagen. De minister en de politie moeten zich opnieuw buigen over zijn inzageverzoek, meldt de rechtbank in Haarlem.

22 minuten geleden
Van den Brink ziet nog geen probleem na winst partijen tegen azc

DEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."

47 minuten geleden
Eis vijf jaar cel voor verkrachtingen door spiritueel 'healer'

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Den Haag vijf jaar cel geƫist tegen de 67-jarige Luis M.G. voor het verkrachten van twee jonge vrouwen die bij hem waren gekomen voor een spirituele 'healing'. "Ze kwamen beiden met een hulpvraag, waren kwetsbaar en daar heeft hij misbruik van gemaakt", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.

57 minuten geleden
Boete en taakstraf voor fraude met Europese subsidies

ROTTERDAM (ANP) - Een onderzoeker in Limburg is schuldig bevonden aan gesjoemel met Europese subsidies voor onderzoek naar kanker. Het Europese Openbaar Ministerie (EPPO) heeft daarom een boete van 10.000 euro en een taakstraf van 60 uur opgelegd. Om wie het gaat, meldt de Europese aanklager niet.

1 uur geleden
Bijna alle partijen claimen winst na gemeenteraadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.

2 uur geleden
Partijen moeten campagneborden binnen een week weghalen

DEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.

3 uur geleden