Shorttracksters winnen aflossing bij wereldbeker in Japan
NAGOYA (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de wereldbeker in Nagoya de aflossing gewonnen. Selma Poutsma, Suzanne Schulting, Yara van Kerkhof en Xandra Velzeboer zegevierden op het Japanse ijs in de race over 3000 meter voor Zuid-Korea (zilver) en Italië (brons). Voor Schulting betekende het haar derde medaille in Nagoya, na goud op de 1500 meter en zilver op de 1000 meter.
De Nederlandse ploeg pakte in de finale al snel de leiding, maar viel terug naar de laatste plaats toen Velzeboer bijna onderuit ging. De 20-jarige shorttrackster, die eerder op de dag brons pakte op de 1000 meter, maakte een misslag en bleef ternauwernood overeind. Oranje reed daarna echter snel weer naar voren toe. Schulting, die eerder op de dag in de finale van de 1000 meter een zeldzame nederlaag had moeten incasseren, maakte het als slotrijdster af. De vier shorttracksters vielen elkaar vervolgens juichend in de armen.
Vorige week bij de start van de wereldbeker in Beijing hadden de vrouwen genoegen moeten nemen met zilver. Nederland nam dankzij de winst in Nagoya de leiding in het wereldbekerklassement, voor Zuid-Korea en Italië.
Gemengde estafette
De Nederlandse mannenploeg, vorige week winnaar van de aflossing op het olympische ijs, ontbrak in de strijd om de medailles vanwege een diskwalificatie in de halve finales. Canada pakte in de finale over 5000 meter het goud, voor China en Hongarije. In de wereldbekerstand zakte Oranje van de eerste naar de vierde plaats.
Op de gemengde estafette over 2000 meter bleef het Nederlandse kwartet steken in de halve finales na een val van Schulting. Ze ging in leidende positie onderuit. In de B-finale pakte Schulting met Poutsma, Itzhak de Laat en Jens van 't Wout wel de winst. De Laat had eerder op de dag zilver veroverd op de 1000 meter.
Eind november zijn de derde en vierde wedstrijd uit de wereldbeker, in de Hongaarse stad Debrecen en in Dordrecht. Op basis van de wereldbekerklassementen worden de startbewijzen voor de Olympische Spelen van begin volgend jaar in Beijing verdeeld.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
41 minuten geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
5 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
6 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
8 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
8 uur geleden