Shorttracksters Van Ruijven en Van Kerkhof pakken goud en zilver
DORDRECHT (ANP) - Lara van Ruijven en Yara van Kerkhof hebben bij de wereldbekerfinale shorttrack in Dordrecht de 500 meter gedomineerd. Van Ruijven won soeverein het goud en Van Kerkhof pakte het zilver in de finale. Het Nederlandse duo kwam los van de rest van het veld na een valpartij tussen de Poolse Kamila Stormowska en de Britse Elise Christie. De finale kende twee keer een herstart, omdat er tweemaal een valpartij was in de eerste bocht.
Itzhak de Laat wist bij de mannen geen medaille te halen op de 500 meter. De Nederlander eindigde in de finale als vierde achter de Zuid-Koreaan Lee June-seo (goud), de Belg Stijn Desmet (zilver) en de Kazak Abzal Azjgalijev (brons). De Laat had zaterdag nog brons veroverd op de 1000 meter.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
3 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
13 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden