Shorttracksters Schulting en Daleman naar wereldbeker langebaan
UTRECHT (ANP) - Shorttracksters Suzanne Schulting en Angel Daleman rijden de eerste twee wereldbekerwedstrijden op de langebaan in Japan en China. Schulting plaatste zich op het kwalificatietoernooi in Heerenveen voor de 500 en 1000 meter. De 17-jarige Daleman veroverde startbewijzen op de 1000 en 1500 meter, maar kon na de wedstrijden nog niet zeggen wat haar programma zou worden.
Schulting liet in Thialf weten bij het langebaanschaatsen geen last te hebben van de enkel die ze afgelopen voorjaar brak op het WK shorttrack in Rotterdam. De drievoudig olympisch kampioene shorttrack was eerder in oktober wel gestopt met de shorttracktrainingen om haar enkel. "De enkel van Suzanne is deze week opnieuw onderzocht", zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond. "Na overleg met de medische begeleiding is besloten dat ze voorlopig nog niet kan shorttracken, maar wel actief kan blijven op de langebaan. Zodra het medisch mogelijk is, zal ze de shorttracktrainingen weer oppakken."
Daleman kwam al in actie op de eerste internationale shorttrackwedstrijd van de World Tour in Montreal. "Angel heeft zowel in de World Tour als bij het kwalificatietoernooi langebaan in Thialf laten zien op beide disciplines goed uit de voeten te kunnen op seniorenniveau", zegt De Wit. "Naar aanleiding van haar prestaties is er intensief overleg geweest over haar ideale route voor de rest van dit seizoen. De uitkomst hiervan is dat ze de wereldbeker langebaan rijdt en dat ze probeert zich te kwalificeren voor het EK shorttrack, in januari in Dresden. Haar volledige programma voor de rest van dit seizoen wordt momenteel verder uitgewerkt."
De wereldbeker langebaan in Nagano is van 22 tot en met 24 november. De tweede wereldbeker in Beijing is een week later.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
15 uur geleden