Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttracksters Schulting en Daleman naar wereldbeker langebaan

Shorttracksters Schulting en Daleman naar wereldbeker langebaan

UTRECHT (ANP) - Shorttracksters Suzanne Schulting en Angel Daleman rijden de eerste twee wereldbekerwedstrijden op de langebaan in Japan en China. Schulting plaatste zich op het kwalificatietoernooi in Heerenveen voor de 500 en 1000 meter. De 17-jarige Daleman veroverde startbewijzen op de 1000 en 1500 meter, maar kon na de wedstrijden nog niet zeggen wat haar programma zou worden.

Schulting liet in Thialf weten bij het langebaanschaatsen geen last te hebben van de enkel die ze afgelopen voorjaar brak op het WK shorttrack in Rotterdam. De drievoudig olympisch kampioene shorttrack was eerder in oktober wel gestopt met de shorttracktrainingen om haar enkel. "De enkel van Suzanne is deze week opnieuw onderzocht", zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond. "Na overleg met de medische begeleiding is besloten dat ze voorlopig nog niet kan shorttracken, maar wel actief kan blijven op de langebaan. Zodra het medisch mogelijk is, zal ze de shorttracktrainingen weer oppakken."

Daleman kwam al in actie op de eerste internationale shorttrackwedstrijd van de World Tour in Montreal. "Angel heeft zowel in de World Tour als bij het kwalificatietoernooi langebaan in Thialf laten zien op beide disciplines goed uit de voeten te kunnen op seniorenniveau", zegt De Wit. "Naar aanleiding van haar prestaties is er intensief overleg geweest over haar ideale route voor de rest van dit seizoen. De uitkomst hiervan is dat ze de wereldbeker langebaan rijdt en dat ze probeert zich te kwalificeren voor het EK shorttrack, in januari in Dresden. Haar volledige programma voor de rest van dit seizoen wordt momenteel verder uitgewerkt."

De wereldbeker langebaan in Nagano is van 22 tot en met 24 november. De tweede wereldbeker in Beijing is een week later.

Meer uit Sport

Schaatser N'tab verlengt contract bij Team IKO-X2O

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Dai Dai N'tab blijft langer bij Team IKO-X2O, dat vanaf komend seizoen Team X2O Badkamers heet. Dat meldt de ploeg van coach Martin ten Hove. De 32-jarige sprinter had een contract tot en met de Olympische Spelen van Milaan dit jaar, die hij miste.

57 minuten geleden
Kruijswijk begint in Monaco aan zijn laatste Ronde van Spanje

MONACO (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk (39) begint zaterdag aan zijn laatste Ronde van Spanje. Dat blijkt na de bekendmaking van de definitieve formatie van Visma-Lease a Bike voor de Vuelta. Verder verschijnen ook Wout van Aert, Matthew Brennan, Christophe Laporte, oud-winnaar Sepp Kuss, Ben Tulett, Bruno Armirail en Jørgen Nordhagen voor de Nederlandse ploeg aan de start.

3 uur geleden
Pitcher Jansen heeft 492e save binnen in Amerikaanse MLB

PITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.

4 uur geleden
Tenniszussen Williams genieten ondanks nederlaag van terugkeer

CINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.

5 uur geleden
Hockeyster Burg dacht niet te veel na en scoorde op intuïtie

AMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.

17 uur geleden
Ehren vindt dat hockeysters de zege 'zeker niet cadeau' kregen

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.

17 uur geleden
Hockeysters op WK naar winnaarspoule na zege op Australië

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.

18 uur geleden