Shorttracksters Schulting en Daleman naar wereldbeker langebaan
UTRECHT (ANP) - Shorttracksters Suzanne Schulting en Angel Daleman rijden de eerste twee wereldbekerwedstrijden op de langebaan in Japan en China. Schulting plaatste zich op het kwalificatietoernooi in Heerenveen voor de 500 en 1000 meter. De 17-jarige Daleman veroverde startbewijzen op de 1000 en 1500 meter, maar kon na de wedstrijden nog niet zeggen wat haar programma zou worden.
Schulting liet in Thialf weten bij het langebaanschaatsen geen last te hebben van de enkel die ze afgelopen voorjaar brak op het WK shorttrack in Rotterdam. De drievoudig olympisch kampioene shorttrack was eerder in oktober wel gestopt met de shorttracktrainingen om haar enkel. "De enkel van Suzanne is deze week opnieuw onderzocht", zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond. "Na overleg met de medische begeleiding is besloten dat ze voorlopig nog niet kan shorttracken, maar wel actief kan blijven op de langebaan. Zodra het medisch mogelijk is, zal ze de shorttracktrainingen weer oppakken."
Daleman kwam al in actie op de eerste internationale shorttrackwedstrijd van de World Tour in Montreal. "Angel heeft zowel in de World Tour als bij het kwalificatietoernooi langebaan in Thialf laten zien op beide disciplines goed uit de voeten te kunnen op seniorenniveau", zegt De Wit. "Naar aanleiding van haar prestaties is er intensief overleg geweest over haar ideale route voor de rest van dit seizoen. De uitkomst hiervan is dat ze de wereldbeker langebaan rijdt en dat ze probeert zich te kwalificeren voor het EK shorttrack, in januari in Dresden. Haar volledige programma voor de rest van dit seizoen wordt momenteel verder uitgewerkt."
De wereldbeker langebaan in Nagano is van 22 tot en met 24 november. De tweede wereldbeker in Beijing is een week later.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
8 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
11 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
14 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
15 uur geleden