Shorttracksters Schulting en Daleman naar wereldbeker langebaan
UTRECHT (ANP) - Shorttracksters Suzanne Schulting en Angel Daleman rijden de eerste twee wereldbekerwedstrijden op de langebaan in Japan en China. Schulting plaatste zich op het kwalificatietoernooi in Heerenveen voor de 500 en 1000 meter. De 17-jarige Daleman veroverde startbewijzen op de 1000 en 1500 meter, maar kon na de wedstrijden nog niet zeggen wat haar programma zou worden.
Schulting liet in Thialf weten bij het langebaanschaatsen geen last te hebben van de enkel die ze afgelopen voorjaar brak op het WK shorttrack in Rotterdam. De drievoudig olympisch kampioene shorttrack was eerder in oktober wel gestopt met de shorttracktrainingen om haar enkel. "De enkel van Suzanne is deze week opnieuw onderzocht", zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond. "Na overleg met de medische begeleiding is besloten dat ze voorlopig nog niet kan shorttracken, maar wel actief kan blijven op de langebaan. Zodra het medisch mogelijk is, zal ze de shorttracktrainingen weer oppakken."
Daleman kwam al in actie op de eerste internationale shorttrackwedstrijd van de World Tour in Montreal. "Angel heeft zowel in de World Tour als bij het kwalificatietoernooi langebaan in Thialf laten zien op beide disciplines goed uit de voeten te kunnen op seniorenniveau", zegt De Wit. "Naar aanleiding van haar prestaties is er intensief overleg geweest over haar ideale route voor de rest van dit seizoen. De uitkomst hiervan is dat ze de wereldbeker langebaan rijdt en dat ze probeert zich te kwalificeren voor het EK shorttrack, in januari in Dresden. Haar volledige programma voor de rest van dit seizoen wordt momenteel verder uitgewerkt."
De wereldbeker langebaan in Nagano is van 22 tot en met 24 november. De tweede wereldbeker in Beijing is een week later.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
8 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
10 uur geleden