Shorttracksters naar goud op aflossing in Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben de wereldbekerfinale in Dordrecht afgesloten met goud op de aflossing. Het kwartet Rianne de Vries, Lara van Ruijven, Yara van Kerkhof en Suzanne Schulting troefde in de finale van de 3000 meter relay voor eigen publiek Canada (zilver) en Zuid-Korea (brons) af.
De mannen moesten op de 5000 meter relay genoegen nemen met zilver. Daan Breeuwsma, Itzhak de Laat, Sven Roes en Sjinkie Knegt legden het in een spannende laatste ronde net af tegen de Canadezen. Het brons was voor China.
Voor Schulting was het goud op de aflossing een genoegdoening voor haar min of meer mislukte optreden op de 1000 meter. De regerend olympisch-, wereld- en Europees kampioene op deze afstand kwam in de halve finales ten val en was daarmee uitgeschakeld voor de A-finale. Ze won wel de B-finale.
Van Ruijven en Van Kerkhof domineerden in Dordrecht op de 500 meter. Het duo reed in de finale de rest op afstand; Van Ruijven pakte goud, Van Kerkhof zilver.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
1 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
6 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
8 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
9 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
11 uur geleden