Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttracksters na bereiken finale: missie voor helft geslaagd

Shorttracksters na bereiken finale: missie voor helft geslaagd

BEIJING (ANP) - De Nederlandse shorttracksters kijken met vertrouwen uit naar de finale van de aflossing bij de Olympische Spelen, komende zondag. Suzanne Schulting, Selma Poutsma, Xandra Velzeboer en Yara van Kerkhof plaatsten zich woensdag in het Capital Indoor Stadium overtuigend. "De missie is voor de helft geslaagd", zeiden de Oranje-vrouwen opgetogen.

De shorttracksters bleven in de eerste halve eindstrijd China voor. Canada en Zuid-Korea, die zich in de tweede halve finale ook plaatsten voor de finale, waren minder snel dan Nederland.

"Ik vond het zelf vrij zenuwslopend", aldus Velzeboer. "De Italianen vielen in onze race al vrij snel. En tussen de 1500 meter van de mannen en onze relay was er niet gedweild, waardoor het ijs er niet super bij lag. We lagen direct voor en moesten goed, maar voorzichtig doorschaatsen. De finale halen was het belangrijkste."

Superzenuwachtig

"Je bent superzenuwachtig voor zo'n rit", vertelde Schulting, die twee dagen eerder een zilveren medaille behaalde op de 500 meter. "Je weet al twee maanden dat deze rit gaat komen. China en Italië zijn niet de minste tegenstanders. Op zo'n moment, dat Italië valt, is dat ergens een opluchting. Maar er kwam juist een nieuwe spanning bij. De spanning dat we niet te veel risico moesten gaan nemen. Dat is dan het nieuwe zenuwslopende."

Nederland ging goed met de nieuwe situatie om. Schulting vond de manier waarop overtuigend. "We reden China gewoon los. Ze hadden moeite met volgen. Ik denk dat dat heel erg veel vertrouwen geeft. Ook als je die andere halve finale ziet, wij waren gewoon veel sneller. Ik vind dat wij het beste relayland zijn."

Vier jaar geleden pakten de Oranje-shorttracksters brons bij de Spelen, nadat ze zelf de B-finale wonnen en twee landen in de A-finale werden gediskwalificeerd. De doelstelling is nu om de A-finale te winnen. Van Kerkhof: "Als zij onze rit terugkijken, zijn zij denk ik banger voor ons dan wij voor hen", zei ze over de teams van Canada en Zuid-Korea.

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

1 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

5 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

14 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden