Shorttracksters na bereiken finale: missie voor helft geslaagd
BEIJING (ANP) - De Nederlandse shorttracksters kijken met vertrouwen uit naar de finale van de aflossing bij de Olympische Spelen, komende zondag. Suzanne Schulting, Selma Poutsma, Xandra Velzeboer en Yara van Kerkhof plaatsten zich woensdag in het Capital Indoor Stadium overtuigend. "De missie is voor de helft geslaagd", zeiden de Oranje-vrouwen opgetogen.
De shorttracksters bleven in de eerste halve eindstrijd China voor. Canada en Zuid-Korea, die zich in de tweede halve finale ook plaatsten voor de finale, waren minder snel dan Nederland.
"Ik vond het zelf vrij zenuwslopend", aldus Velzeboer. "De Italianen vielen in onze race al vrij snel. En tussen de 1500 meter van de mannen en onze relay was er niet gedweild, waardoor het ijs er niet super bij lag. We lagen direct voor en moesten goed, maar voorzichtig doorschaatsen. De finale halen was het belangrijkste."
Superzenuwachtig
"Je bent superzenuwachtig voor zo'n rit", vertelde Schulting, die twee dagen eerder een zilveren medaille behaalde op de 500 meter. "Je weet al twee maanden dat deze rit gaat komen. China en Italië zijn niet de minste tegenstanders. Op zo'n moment, dat Italië valt, is dat ergens een opluchting. Maar er kwam juist een nieuwe spanning bij. De spanning dat we niet te veel risico moesten gaan nemen. Dat is dan het nieuwe zenuwslopende."
Nederland ging goed met de nieuwe situatie om. Schulting vond de manier waarop overtuigend. "We reden China gewoon los. Ze hadden moeite met volgen. Ik denk dat dat heel erg veel vertrouwen geeft. Ook als je die andere halve finale ziet, wij waren gewoon veel sneller. Ik vind dat wij het beste relayland zijn."
Vier jaar geleden pakten de Oranje-shorttracksters brons bij de Spelen, nadat ze zelf de B-finale wonnen en twee landen in de A-finale werden gediskwalificeerd. De doelstelling is nu om de A-finale te winnen. Van Kerkhof: "Als zij onze rit terugkijken, zijn zij denk ik banger voor ons dan wij voor hen", zei ze over de teams van Canada en Zuid-Korea.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
6 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
8 uur geleden