Shorttracksters hand in hand het podium op voor gouden medaille
BEIJING (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben op Medal Plaza in Beijing hun gouden medailles gekregen voor hun overwinning op de olympische aflossing. Suzanne Schulting, Yara van Kerkhof, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma waren zondag in de finale in het Capital Indoor Stadium overtuigend de beste, voor Zuid-Korea (zilver) en China (brons). Schulting mocht al voor de derde keer op deze Winterspelen het grote podium in de Chinese hoofdstad betreden.
De 24-jarige shorttrackster won eerder zilver op de 500 meter en ze prolongeerde haar olympische titel op de 1000 meter. Schulting kan later in de week ook nog een medaille pakken op de 1500 meter. Vier jaar geleden in Pyeongchang pakten de Nederlandse shorttracksters brons op de aflossing.
Schulting, Van Kerkhof, Poutsma en Velzeboer stapten hand in hand het podium op. Ze hingen bij elkaar de gouden medailles om die ze werden aangereikt door IOC-lid Ng Ser Miang uit Singapore.
De shorttracksters bezorgden Nederland het zesde goud op deze Spelen. TeamNL pakte vooralsnog ook vier zilveren en twee bronzen plakken. Nederland neemt de vierde plaats in het medailleklassement in.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
22 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
1 dag geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
1 dag geleden