Shorttrackster Velzeboer pakt bij wereldbeker zilver op 1000 meter
DRESDEN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Dresden zilver veroverd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioene op de 1000 meter moest in de finale in Dresden alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea voor zich dulden. Het brons ging naar Kamila Stormowska uit Polen.
Velzeboer nam met nog zo'n drie ronden te gaan de leiding in de finale. Ze schroefde het tempo op, maar de Zuid-Koreaanse Kim kwam in de laatste ronde toch buitenom.
Michelle Velzeboer eindigde eerder door een straf als laatste in de B-finale.
Slotronde
Friso Emons bleef net buiten de medailles op de 1500 meter. Na een chaotische slotronde eindigde hij als vijfde. Daan Kos won de B-finale. Itzhak de Laat werd daarin vijfde.
Xandra Velzeboer moest ruim een uur later ook genoegen nemen met zilver op de gemengde aflossing. Met Selma Poutsma, Emons en Teun Boer eindigde ze als tweede achter de Verenigde Staten. Het brons ging naar Zuid-Korea.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
46 minuten geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
19 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
21 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
22 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden