Shorttrackster Velzeboer pakt bij EK goud op 1500 meter
DRESDEN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in Dresden bij de Europese kampioenschappen shorttrack een gouden medaille gewonnen op de 1500 meter. De Nederlandse kopvrouw bleef de Italiaanse rijdsters Gloria Ioriatti (zilver) en Elisa Confortale (brons) voor. Michelle Velzeboer werd vierde.
De 1500 meter was de enige individuele afstand waaraan Xandra Velzeboer meedeed bij de EK. De Culemborgse sloeg de 500 en 1000 meter over omdat ze nog te veel last had van een knieblessure, die er ook al de oorzaak van was dat ze de NK miste.
Velzeboer is ook in het bezit van een olympische titel (aflossing) en zes gouden WK-plakken.
Op de 500 meter eindigde Michelle Velzeboer ook als vierde. De Italiaanse Arianna Fontana reed haar in de bocht onderuit en werd bestraft met een gele kaart. Het goud ging naar de Hongaarse Petra Jaszapati. Ook op de kortste afstand eindigden twee Italiaanse shorttracksters als tweede (Arianne Sighel) en derde (Chiara Betti).
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden