Shorttrackster Velzeboer pakt bij EK goud op 1500 meter
DRESDEN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in Dresden bij de Europese kampioenschappen shorttrack een gouden medaille gewonnen op de 1500 meter. De Nederlandse kopvrouw bleef de Italiaanse rijdsters Gloria Ioriatti (zilver) en Elisa Confortale (brons) voor. Michelle Velzeboer werd vierde.
De 1500 meter was de enige individuele afstand waaraan Xandra Velzeboer meedeed bij de EK. De Culemborgse sloeg de 500 en 1000 meter over omdat ze nog te veel last had van een knieblessure, die er ook al de oorzaak van was dat ze de NK miste.
Velzeboer is ook in het bezit van een olympische titel (aflossing) en zes gouden WK-plakken.
Op de 500 meter eindigde Michelle Velzeboer ook als vierde. De Italiaanse Arianna Fontana reed haar in de bocht onderuit en werd bestraft met een gele kaart. Het goud ging naar de Hongaarse Petra Jaszapati. Ook op de kortste afstand eindigden twee Italiaanse shorttracksters als tweede (Arianne Sighel) en derde (Chiara Betti).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
20 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
20 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
21 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
22 uur geleden