Shorttrackster Velzeboer pakt bij EK goud op 1500 meter
DRESDEN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in Dresden bij de Europese kampioenschappen shorttrack een gouden medaille gewonnen op de 1500 meter. De Nederlandse kopvrouw bleef de Italiaanse rijdsters Gloria Ioriatti (zilver) en Elisa Confortale (brons) voor. Michelle Velzeboer werd vierde.
De 1500 meter was de enige individuele afstand waaraan Xandra Velzeboer meedeed bij de EK. De Culemborgse sloeg de 500 en 1000 meter over omdat ze nog te veel last had van een knieblessure, die er ook al de oorzaak van was dat ze de NK miste.
Velzeboer is ook in het bezit van een olympische titel (aflossing) en zes gouden WK-plakken.
Op de 500 meter eindigde Michelle Velzeboer ook als vierde. De Italiaanse Arianna Fontana reed haar in de bocht onderuit en werd bestraft met een gele kaart. Het goud ging naar de Hongaarse Petra Jaszapati. Ook op de kortste afstand eindigden twee Italiaanse shorttracksters als tweede (Arianne Sighel) en derde (Chiara Betti).
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 dag geleden