Shorttrackster Velzeboer pakt bij EK goud op 1500 meter
DRESDEN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in Dresden bij de Europese kampioenschappen shorttrack een gouden medaille gewonnen op de 1500 meter. De Nederlandse kopvrouw bleef de Italiaanse rijdsters Gloria Ioriatti (zilver) en Elisa Confortale (brons) voor. Michelle Velzeboer werd vierde.
De 1500 meter was de enige individuele afstand waaraan Xandra Velzeboer meedeed bij de EK. De Culemborgse sloeg de 500 en 1000 meter over omdat ze nog te veel last had van een knieblessure, die er ook al de oorzaak van was dat ze de NK miste.
Velzeboer is ook in het bezit van een olympische titel (aflossing) en zes gouden WK-plakken.
Op de 500 meter eindigde Michelle Velzeboer ook als vierde. De Italiaanse Arianna Fontana reed haar in de bocht onderuit en werd bestraft met een gele kaart. Het goud ging naar de Hongaarse Petra Jaszapati. Ook op de kortste afstand eindigden twee Italiaanse shorttracksters als tweede (Arianne Sighel) en derde (Chiara Betti).
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
17 uur geleden