Shorttrackster Velzeboer grijpt net naast medaille in Beijing
BEIJING (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij wereldbekerwedstrijden in Beijing net naast een medaille gegrepen. Ze werd vierde in de finale van de 500 meter. De 20-jarige Velzeboer moest de Koreaanse Choi Min-jeong slechts 0,002 voor zich dulden. Het goud ging naar de Poolse Natalia Maliszewska, Arianna Fontana uit Italië werd tweede.
Velzeboer werd in de halve finales derde in haar heat, maar ze mocht van de jury toch door naar de finale. De jury oordeelde dat de Nederlandse gehinderd werd. Alleen de beste twee per heat gingen door.
Eerder op de dag wist Velzeboer zich niet te plaatsen voor de eindstrijd van de 1500 meter. Ze werd in China in de halve finales zesde in haar heat.
Ten val
Suzanne Schulting was al uitgeschakeld op de 1500 meter. Ze kwam eerder in de week ten val. De Koreaanse Lee Yu-bin profiteerde van de absentie van Schulting en pakte het goud.
Bij de mannen werd Itzhak de Laat tweede in de B-finale. De Laat werd in de halve eindstrijd onderuit gereden. De 1500 meter werd bij de mannen gewonnen door de Rus Semjon Jelistratov.
De wereldbekerwedstrijden in Beijing gelden als testevent voor de Spelen van februari volgend jaar.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
13 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
14 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
14 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
18 uur geleden