Shorttrackster Van Kerkhof beëindigt loopbaan
UTRECHT (ANP) - Shorttrackster Yara van Kerkhof heeft haar topsportloopbaan beëindigd. De van oorsprong Zoetermeerse was op de Winterspelen van Pyeongchang de eerste vrouw die voor Nederland een medaille bij het shorttracken behaalde. Ze pakte zilver op de 500 meter. Als lid van de aflossingsploeg behaalde ze vier jaar later in Beijing het goud.
"Ik kijk met trots terug op mijn carrière waar ik alles uitgehaald heb wat erin zat", schrijft de 34-jarige Van Kerkhof in een door schaatsbond KNSB verspreide verklaring. "Ik heb de hele ontwikkeling van het Nederlandse shorttrack meegemaakt. Ik ben er heel trots op dat ik bij alle eerste grote internationale titels van de partij was en ook als eerste Nederlandse shorttrack-vrouw op de Spelen het podium mocht beklimmen."
Van Kerkhof verhuisde in 2009 van Zoetermeer naar Heerenveen waar ze eerst lid werd van de opleidingsploeg. In het seizoen 2010/2011 werd ze met de aflossingsploeg voor het eerst Europees kampioen en pakte ze met de ploeg zilver op de WK. In totaal behaalde ze met het team tien Europese en drie wereldtitels.
Mastertitel
"Ik heb ontzettend genoten van het proces om met het team toe te werken naar een hoogtepunt, daar ook echt met zijn allen in te geloven en voor te gaan. Zo'n duidelijk doel voor ogen hebben, ga ik vast wel missen. Maar ik kijk ook uit naar de ontdekkingstocht naar een andere invulling van mijn leven, waarbij ik meer tijd heb voor familie en vrienden."
"Yara heeft met haar ijzeren discipline, sociale karakter en haar scherpte een geweldige bijdrage geleverd aan de successen", zegt bondscoach Niels Kerstholt. Ook collega en jarenlang kamergenoot Suzanne Schulting uit zich vol lof: "Yara was altijd enorm ijverig en wist zelfs een mastertitel te behalen naast haar topsportcarrière. Daar heb ik enorm veel bewondering voor. Ik ga haar heel erg missen."
Van Kerkhof gaat zich nu focussen op haar maatschappelijke carrière.
Meer uit Sport
DIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.
5 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.
6 uur geledenGÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.
21 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.
1 dag geleden