Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackster Van Kerkhof beëindigt loopbaan

Shorttrackster Van Kerkhof beëindigt loopbaan

UTRECHT (ANP) - Shorttrackster Yara van Kerkhof heeft haar topsportloopbaan beëindigd. De van oorsprong Zoetermeerse was op de Winterspelen van Pyeongchang de eerste vrouw die voor Nederland een medaille bij het shorttracken behaalde. Ze pakte zilver op de 500 meter. Als lid van de aflossingsploeg behaalde ze vier jaar later in Beijing het goud.

"Ik kijk met trots terug op mijn carrière waar ik alles uitgehaald heb wat erin zat", schrijft de 34-jarige Van Kerkhof in een door schaatsbond KNSB verspreide verklaring. "Ik heb de hele ontwikkeling van het Nederlandse shorttrack meegemaakt. Ik ben er heel trots op dat ik bij alle eerste grote internationale titels van de partij was en ook als eerste Nederlandse shorttrack-vrouw op de Spelen het podium mocht beklimmen."

Van Kerkhof verhuisde in 2009 van Zoetermeer naar Heerenveen waar ze eerst lid werd van de opleidingsploeg. In het seizoen 2010/2011 werd ze met de aflossingsploeg voor het eerst Europees kampioen en pakte ze met de ploeg zilver op de WK. In totaal behaalde ze met het team tien Europese en drie wereldtitels.

Mastertitel

"Ik heb ontzettend genoten van het proces om met het team toe te werken naar een hoogtepunt, daar ook echt met zijn allen in te geloven en voor te gaan. Zo'n duidelijk doel voor ogen hebben, ga ik vast wel missen. Maar ik kijk ook uit naar de ontdekkingstocht naar een andere invulling van mijn leven, waarbij ik meer tijd heb voor familie en vrienden."

"Yara heeft met haar ijzeren discipline, sociale karakter en haar scherpte een geweldige bijdrage geleverd aan de successen", zegt bondscoach Niels Kerstholt. Ook collega en jarenlang kamergenoot Suzanne Schulting uit zich vol lof: "Yara was altijd enorm ijverig en wist zelfs een mastertitel te behalen naast haar topsportcarrière. Daar heb ik enorm veel bewondering voor. Ik ga haar heel erg missen."

Van Kerkhof gaat zich nu focussen op haar maatschappelijke carrière.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

11 minuten geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

2 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

3 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

4 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

4 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

5 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

8 uur geleden