Shorttrackster Schulting wint twee afstanden in Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting heeft bij de International Invitation Cup in Heerenveen twee afstanden gewonnen. De 24-jarige Groningse was de beste op de 500 en 1500 meter. Met de gemengde aflossingsploeg eindigde ze als tweede, achter Hongarije. Schulting vormde het Nederlandse kwartet met Georgie Dalrymple, Kay Huisman en Sjinkie Knegt.
Zowel op de 500 als 1500 meter eindigde de Italiaanse Arianna Fontana als tweede achter de dominante Schulting. Bij de mannen werd Knegt derde op de 1500 meter. De zege ging naar de Hongaar Shaolin Sándor Liu. Diens broertje Shaoang Liu was de sterkste op de 500 meter. Melle van 't Wout eindigde in de finale met drie Hongaarse tegenstanders als tweede.
De International Invitation Cup dient voor de shorttrackers als eerste test in het nieuwe seizoen. De Nederlandse selectie neemt het in Heerenveen op tegen buitenlandse toppers. Omdat de shorttrackers dit toernooi gebruiken als voorbereiding op de World Cups, waar ze zich kunnen kwalificeren voor de Olympische Spelen van Beijing, wordt zo min mogelijk risico genomen wat betreft het coronavirus. Toeschouwers zijn daarom niet welkom in Thialf.
Zondag staan de 1000 meter en de aflossing voor mannen en voor vrouwen op het programma. Schulting veroverde bij de Winterspelen van 2018 in Pyeongchang goud op de 1000 meter.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
12 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
14 uur geleden