Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackster Schulting verdedigt olympische titel op 1000 meter

Shorttrackster Schulting verdedigt olympische titel op 1000 meter

BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting hoopt vrijdag bij de Spelen van Beijing haar tweede medaille te winnen. De shorttrackster verdedigt vanaf 12.00 uur Nederlandse tijd in het Capital Indoor Stadium haar olympische titel op de 1000 meter. Schulting won eerder in de week een zilveren plak op de 500 meter.

Naast Schulting komen namens Nederland ook Selma Poutsma en Xandra Velzeboer in actie op de 1000 meter, waar de kwartfinales, halve finales en finale op het programma staan. De Nederlandse shorttrackmannen Itzhak de Laat, Jens van 't Wout en Dylan Hoogerwerf werken de series van de 500 meter af. De Oranje-rijders proberen zich verder op het onderdeel aflossing voor de finale te plaatsen. Sjinkie Knegt en Sven Roes zijn de overige shorttrackers die deel van dat team uitmaken.

Op de langebaan is het de beurt aan Jorrit Bergsma en Patrick Roest op de 10 kilometer. De Zweed Nils van der Poel begint als grote favoriet. Eerder won hij goud op de 5 kilometer.

Skeletonster Kimberley Bos, die medaillekandidate is, begint om 02.30 uur aan haar eerste twee heats. De derde en vierde heat zijn een dag later.

Meer uit Sport

Norris gelooft in veerkracht McLaren: we worden weer de beste

SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."

25 minuten geleden
IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

3 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

3 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

7 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

8 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

19 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

20 uur geleden