Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackster Schulting verdedigt olympische titel op 1000 meter

Shorttrackster Schulting verdedigt olympische titel op 1000 meter

BEIJING (ANP) - Suzanne Schulting hoopt vrijdag bij de Spelen van Beijing haar tweede medaille te winnen. De shorttrackster verdedigt vanaf 12.00 uur Nederlandse tijd in het Capital Indoor Stadium haar olympische titel op de 1000 meter. Schulting won eerder in de week een zilveren plak op de 500 meter.

Naast Schulting komen namens Nederland ook Selma Poutsma en Xandra Velzeboer in actie op de 1000 meter, waar de kwartfinales, halve finales en finale op het programma staan. De Nederlandse shorttrackmannen Itzhak de Laat, Jens van 't Wout en Dylan Hoogerwerf werken de series van de 500 meter af. De Oranje-rijders proberen zich verder op het onderdeel aflossing voor de finale te plaatsen. Sjinkie Knegt en Sven Roes zijn de overige shorttrackers die deel van dat team uitmaken.

Op de langebaan is het de beurt aan Jorrit Bergsma en Patrick Roest op de 10 kilometer. De Zweed Nils van der Poel begint als grote favoriet. Eerder won hij goud op de 5 kilometer.

Skeletonster Kimberley Bos, die medaillekandidate is, begint om 02.30 uur aan haar eerste twee heats. De derde en vierde heat zijn een dag later.

Meer uit Sport

Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

11 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

14 uur geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

14 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

16 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

16 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

18 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

1 dag geleden