
Shorttrackster Schulting prolongeert Europese titel
DEBRECEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de EK shorttrack in Hongarije haar Europese titel allround geprolongeerd. De 22-jarige Groningse was in Debrecen ook de beste op de 1000 meter, de afstand waarop ze ook al olympisch en wereldkampioene is. Schulting schreef op zaterdag al de 500 en 1500 meter op haar naam.
Schulting won vorig jaar al de wereldtitel allround. Eerder deze maand behaalde ze ook al de Nederlandse titel, met drie afstandszeges.
Op de 1000 meter behaalde Lara van Ruijven zilver.
Meer uit Sport
RAUBLING (ANP) - Wielerploeg Bora-hansgrohe ontkent dat talent Cian Uijtdebroeks bij de ploeg vertrekt en gaat fietsen voor Team Visma - Lease a Bike, de opvolger van Jumbo-Visma. De Nederlandse ploeg meldde eerder zaterdag dat de 20-jarige Belg voor vier seizoenen heeft getekend bij de ploeg, maar volgens zijn Duitse werkgever heeft Uijtdebroeks nog een contract tot eind 2024.
1 uur geledenOTOPENI (ANP) - De zwemmers Caspar Corbeau en Koen de Groot hebben zich bij de EK kortebaan in Roemenië gekwalificeerd voor de finale op de 50 meter schoolslag. Corbeau, ruim een uur eerder nog winnaar van de Europese titel op de 200 meter schoolslag, werd met 26,20 tweede in zijn halve finale achter de Italiaan Nicolo Martinenghi. De Groot zat daar met een persoonlijk record van 26,22 als nummer 3 vlak achter.
3 uur geledenOTOPENI (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan ook goud gewonnen op de 100 meter rugslag. De Nederlandse titelverdedigster zette in Otopeni in Roemenië een tijd neer van 55,88 seconden. De Britse Medi Harris werd tweede in 56,81, voor de Française Mary-Ambre Moluh (57,10).
4 uur geledenTOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft op de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Tomaszów Mazowiecki genoegen moeten nemen met brons. De regerend wereldkampioene werd met een tijd van 38,13 seconden verslagen door olympisch kampioene Erin Jackson. Ook Kim Min-sun uit Zuid-Korea was nog sneller.
5 uur geledenESSEN (ANP) - Wout van Aert heeft de cross gewonnen in het Belgische Essen. Het was voor de renner de eerste cross sinds lange tijd. Na de Belg kwam zijn landgenoot Jens Adams als tweede over de finish, gevolgd door Thijs Aerts.
5 uur geledenTOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Patrick Roest heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki naast de bronzen medaille gegrepen op de 1500 meter. De 28-jarige Lekkerkerker moest met 1.47,07 genoegen nemen met de vierde plaats. De zege ging naar de Noor Peder Kongshaug die met 1.46,41 wereldkampioen Jordan Stolz voorbleef.
5 uur geledenTOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de wereldbekerwedstrijd in Polen ver van het podium gebleven op de 500 meter. Jenning de Boo was de beste Nederlander op de elfde plaats. De zege ging naar olympisch kampioen Tingyu Gao uit China in 34,70 voor de Canadees Laurent Dubreuil (34,77) en Wataru Morishige uit Japan (34,82).
7 uur geleden