Shorttrackster Schulting mist finale 1000 meter door val
DORDRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting heeft bij de wereldbekerfinale in Dordrecht de finale van de 1000 meter gemist. De regerend olympisch-, wereld- en Europees kampioene op deze afstand kwam in de halve finales ten val en was daarmee uitgeschakeld voor de A-finale. Ze mag nog wel uitkomen in de B-finale.
Schulting zat klem tussen de Zuid-Koreaanse schaatssters Noh Ah-rum en Kim Ji-yoo, struikelde en ging onderuit. Ze had zaterdag nog de 1500 meter gewonnen in de uitverkochte Sportboulevard van Dordrecht.
Rianne de Vries eindigde in de andere halve finale als vierde en plaatste zich evenmin voor de A-finale. Ze treft Schulting in de B-finale.
Sjinkie Knegt, die in Dordrecht zijn rentree maakt ruim een jaar na zijn ernstige brandongeval met een houtkachel, kon het publiek niet verwennen met een finaleplek op de 1000 meter. De Fries passeerde als derde de meet, maar hij werd na de race door de jury bestraft voor een foute manoeuvre en met een penalty teruggewezen.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
4 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
8 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
8 uur geleden