Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackster Schulting maakt rentree in wereldbeker Dresden

Shorttrackster Schulting maakt rentree in wereldbeker Dresden

UTRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting maakt haar rentree in de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Dresden van 9 tot en met 11 februari. De drievoudig olympisch kampioene rijdt haar eerste internationale wedstrijden van het seizoen, nadat ze later aan het seizoen was begonnen door oververmoeidheid en een val in de training.

Schulting heeft van de selectiecommissie shorttrack van schaatsbond KNSB een aanwijsplek gekregen voor de wereldbekerwedstrijd in Dresden en die van een week later in het Poolse Gdansk. Xandra Velzeboer, Selma Poutsma, Yara van Kerkhof, Diede van Oorschot en Michelle Velzeboer zijn de andere shorttracksters.

Bij de mannen ontbreekt Jens van 't Wout nog in Dresden. De shorttracker moest geblesseerd opgeven op de EK in januari en slaat de vijfde wereldbekerwedstrijd over om zijn enkel meer tijd te geven volledig te herstellen met het oog op de WK, die van 15 tot en met 17 maart plaatsvinden in Rotterdam. De selectiecommissie heeft Van 't Wout aangewezen voor de wereldbekerwedstrijd in Gdansk.

In Dresden komen Teun Boer, Friso Emons, Itzhak de Laat, Daan Kos, Kay Huisman en Hugo Bosma in actie. Een week later in Gdansk rijden Van 't Wout en Bram Steenaart in de plaats van Huisman en Bosma.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

52 minuten geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

3 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

7 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

7 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

9 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

10 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

11 uur geleden