Shorttrackster Schulting maakt rentree in wereldbeker Dresden
UTRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting maakt haar rentree in de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Dresden van 9 tot en met 11 februari. De drievoudig olympisch kampioene rijdt haar eerste internationale wedstrijden van het seizoen, nadat ze later aan het seizoen was begonnen door oververmoeidheid en een val in de training.
Schulting heeft van de selectiecommissie shorttrack van schaatsbond KNSB een aanwijsplek gekregen voor de wereldbekerwedstrijd in Dresden en die van een week later in het Poolse Gdansk. Xandra Velzeboer, Selma Poutsma, Yara van Kerkhof, Diede van Oorschot en Michelle Velzeboer zijn de andere shorttracksters.
Bij de mannen ontbreekt Jens van 't Wout nog in Dresden. De shorttracker moest geblesseerd opgeven op de EK in januari en slaat de vijfde wereldbekerwedstrijd over om zijn enkel meer tijd te geven volledig te herstellen met het oog op de WK, die van 15 tot en met 17 maart plaatsvinden in Rotterdam. De selectiecommissie heeft Van 't Wout aangewezen voor de wereldbekerwedstrijd in Gdansk.
In Dresden komen Teun Boer, Friso Emons, Itzhak de Laat, Daan Kos, Kay Huisman en Hugo Bosma in actie. Een week later in Gdansk rijden Van 't Wout en Bram Steenaart in de plaats van Huisman en Bosma.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
19 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
21 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
22 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
22 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geƫindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
22 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
1 dag geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
1 dag geleden