Shorttrackster Schulting maakt rentree in wereldbeker Dresden
UTRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting maakt haar rentree in de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Dresden van 9 tot en met 11 februari. De drievoudig olympisch kampioene rijdt haar eerste internationale wedstrijden van het seizoen, nadat ze later aan het seizoen was begonnen door oververmoeidheid en een val in de training.
Schulting heeft van de selectiecommissie shorttrack van schaatsbond KNSB een aanwijsplek gekregen voor de wereldbekerwedstrijd in Dresden en die van een week later in het Poolse Gdansk. Xandra Velzeboer, Selma Poutsma, Yara van Kerkhof, Diede van Oorschot en Michelle Velzeboer zijn de andere shorttracksters.
Bij de mannen ontbreekt Jens van 't Wout nog in Dresden. De shorttracker moest geblesseerd opgeven op de EK in januari en slaat de vijfde wereldbekerwedstrijd over om zijn enkel meer tijd te geven volledig te herstellen met het oog op de WK, die van 15 tot en met 17 maart plaatsvinden in Rotterdam. De selectiecommissie heeft Van 't Wout aangewezen voor de wereldbekerwedstrijd in Gdansk.
In Dresden komen Teun Boer, Friso Emons, Itzhak de Laat, Daan Kos, Kay Huisman en Hugo Bosma in actie. Een week later in Gdansk rijden Van 't Wout en Bram Steenaart in de plaats van Huisman en Bosma.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
2 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
4 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
5 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
12 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
13 uur geleden