
Shorttrackster Schulting maakt rentree in wereldbeker Dresden
UTRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting maakt haar rentree in de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Dresden van 9 tot en met 11 februari. De drievoudig olympisch kampioene rijdt haar eerste internationale wedstrijden van het seizoen, nadat ze later aan het seizoen was begonnen door oververmoeidheid en een val in de training.
Schulting heeft van de selectiecommissie shorttrack van schaatsbond KNSB een aanwijsplek gekregen voor de wereldbekerwedstrijd in Dresden en die van een week later in het Poolse Gdansk. Xandra Velzeboer, Selma Poutsma, Yara van Kerkhof, Diede van Oorschot en Michelle Velzeboer zijn de andere shorttracksters.
Bij de mannen ontbreekt Jens van 't Wout nog in Dresden. De shorttracker moest geblesseerd opgeven op de EK in januari en slaat de vijfde wereldbekerwedstrijd over om zijn enkel meer tijd te geven volledig te herstellen met het oog op de WK, die van 15 tot en met 17 maart plaatsvinden in Rotterdam. De selectiecommissie heeft Van 't Wout aangewezen voor de wereldbekerwedstrijd in Gdansk.
In Dresden komen Teun Boer, Friso Emons, Itzhak de Laat, Daan Kos, Kay Huisman en Hugo Bosma in actie. Een week later in Gdansk rijden Van 't Wout en Bram Steenaart in de plaats van Huisman en Bosma.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Niels Laros komt bij de FBK Games op 9 juni in actie op de 800 meter. De organisatie van de atletiekwedstrijd op pinkstermaandag in Hengelo meldt de komst van de 20-jarige atleet uit het Brabantse Oosterhout en maakte ook bekend dat hoogspringster Nicola Olyslagers uit Australië op de deelnemerslijst staat.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Sifan Hassan is in vorm, maar ze kan niet zeggen of ze de marathon van Londen zondag kan winnen. "Ik heb niet de vorm om een wereldrecord te lopen, dat weet ik wel. Maar ik denk wel dat ik goed ben", zei de 32-jarige olympisch kampioene in een online-persconferentie.
9 uur geledenPODGORICA (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn voor Sanne van Dijke op een teleurstelling uitgelopen. De 29-jarige Nederlandse verloor in Podgorica in Montenegro direct haar eerste partij. De Hongaarse Szofi Özbas was haar met een yuko de baas.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen verwacht dat zondag meer dan 56.000 deelnemers de wedstrijd over 42,195 kilometer uitlopen. Dat zou een wereldrecord zijn, zegt directeur Hugh Brasher op de website van de marathon. Het record staat nu op naam van de marathon van New York, waar vorig jaar november 55.646 deelnemers de finish haalden.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft op de twaalfde avond van de Premier League Darts de laatste vier bereikt na een memorabele partij tegen wereldkampioen Luke Littler. Na een 4-0-achterstand wist de Nederlander alsnog te winnen: 6-5.
1 dag geledenPODGORICA (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft op de EK judo in het Montenegrijnse Podgorica een bronzen plak veroverd in de klasse tot 63 kilogram. De 22-jarige regerend wereldkampioene versloeg de Française Manon Deketer in de verlenging (golden score) door een diskwalificatie. Vorig jaar in Zagreb pakte de Nederlandse EK-zilver.
1 dag geledenOBERTILLIACH (ANP) - Thymen Arensman heeft de macht in de Ronde van de Alpen gegrepen. De Nederlander van Ineos Grenadiers won de vierde etappe, een zware bergrit over ruim 162 kilometer van Sillian naar Obertilliach. Hij heeft de leiding in het algemeen klassement overgenomen van de Australiër Michael Storer
1 dag geleden