Shorttrackster Schulting ligt op schema voor tweede WK-titel
DORDRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting hoopt zondag voor de tweede keer in haar loopbaan de wereldtitel allround te bemachtigen. De 23-jarige Friezin ligt in Dordrecht op schema nadat ze zaterdag zowel de 1500 als 500 meter op haar naam wist te schrijven.
Schulting leidt het klassement met 68 punten, gevolgd door de Italiaanse Arianna Fontana met 26 punten en de Canadese Courtney Sarault met 24 punten. De Nederlandse shorttracksters Selma Poutsma (vierde met 16 punten) en Xandra Velzeboer (vijfde met 15 punten) hopen op een WK-medaille.
Bij de mannen heeft van de Oranje-rijders alleen Itzhak de Laat nog uitzicht op het podium. De nummer 3 van de EK in Polen neemt na de eerste dag de vierde positie in het klassement in. De Canadees Charles Hamelin leidt. Sjinkie Knegt werd zaterdag op zowel de 1500 als 500 meter gediskwalificeerd en is nog puntloos.
Naast de slotafstanden in het individuele toernooi (1000 meter en superfinale over 3000 meter) worden zondag ook de wereldtitels op het onderdeel aflossing verdeeld. Nederland staat bij zowel de mannen als de vrouwen in de finale.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
10 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
16 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden