Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackster Schulting gaat langebaanschaatsen bij Jumbo

Shorttrackster Schulting gaat langebaanschaatsen bij Jumbo

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting sluit aan bij schaatsploeg Jumbo. De meervoudig olympisch kampioene gaat het shorttracken combineren met langebaanschaatsen, meldt de ploeg van coach Jac Orie.

Ook shorttracksters Selma Poutsma en Angel Daleman hebben een verbintenis getekend met de schaatsploeg. Het 17-jarige talent Daleman kwam al uit in zowel het shorttrack als het langebaanschaatsen.

De drie schaatssters blijven deel uitmaken van TeamNL shorttrack. Ze krijgen bij de ploeg van Orie de kans om hun shorttrackcarrière te combineren met het langebaanschaatsen.

Drie olympische titels

Schulting herstelt momenteel van een operatie aan haar enkel na een val tijdens de WK shorttrack in Rotterdam. Ze is de succesvolste Nederlandse shorttrackster aller tijden. De 26-jarige Friezin veroverde drie olympische titels, meerdere wereldtitels en Europese titels.

"Voor mij is dit een geweldige kans om het langebaanschaatsen en shorttrack te combineren", zegt Schulting via de ploeg. "De focus blijft op shorttrack, maar het verleden heeft mij geleerd dat het goed werkt als ik beide disciplines combineer. Ik denk dat dit een mooie nieuwe prikkel is naar een goed seizoen, met de Spelen van Milaan in 2026 als stip op de horizon."

Poutsma en Daleman

De 24-jarige Poutsma is blij dat de ploeg van Orie haar deze kans biedt. "Ze hebben dezelfde filosofie als ik en ik ben ervan overtuigd dat de combinatie helpt bij het excelleren in beide sporten. Uiteindelijk wil ik me gaan meten met de Nederlandse langebaansprinters."

Daleman won als langebaanschaatsster zowel in 2023 als in 2024 zes gouden medailles op de WK voor junioren en gaat haar ambities op de langebaan verder ontwikkelen bij het team. "Ik vind het tof dat Jumbo mij daarin steunt", kijkt ze vooruit.

'Geloven in potentie'

Volgens commercieel directeur Sven Kramer van de ploeg draagt de kruisbestuiving bij aan betere prestaties. "We geloven in die potentie." Ook Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB, laat weten blij te zijn met de samenwerking. "Wij hebben de shorttrackers van TeamNL altijd de ruimte gegeven om ook op de langebaan uit te komen. In de jeugd wordt het sowieso gestimuleerd om beide sporten te combineren."

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

2 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

19 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

21 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

21 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden