Shorttrackster Schulting gaat langebaanschaatsen bij Jumbo
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting sluit aan bij schaatsploeg Jumbo. De meervoudig olympisch kampioene gaat het shorttracken combineren met langebaanschaatsen, meldt de ploeg van coach Jac Orie.
Ook shorttracksters Selma Poutsma en Angel Daleman hebben een verbintenis getekend met de schaatsploeg. Het 17-jarige talent Daleman kwam al uit in zowel het shorttrack als het langebaanschaatsen.
De drie schaatssters blijven deel uitmaken van TeamNL shorttrack. Ze krijgen bij de ploeg van Orie de kans om hun shorttrackcarrière te combineren met het langebaanschaatsen.
Drie olympische titels
Schulting herstelt momenteel van een operatie aan haar enkel na een val tijdens de WK shorttrack in Rotterdam. Ze is de succesvolste Nederlandse shorttrackster aller tijden. De 26-jarige Friezin veroverde drie olympische titels, meerdere wereldtitels en Europese titels.
"Voor mij is dit een geweldige kans om het langebaanschaatsen en shorttrack te combineren", zegt Schulting via de ploeg. "De focus blijft op shorttrack, maar het verleden heeft mij geleerd dat het goed werkt als ik beide disciplines combineer. Ik denk dat dit een mooie nieuwe prikkel is naar een goed seizoen, met de Spelen van Milaan in 2026 als stip op de horizon."
Poutsma en Daleman
De 24-jarige Poutsma is blij dat de ploeg van Orie haar deze kans biedt. "Ze hebben dezelfde filosofie als ik en ik ben ervan overtuigd dat de combinatie helpt bij het excelleren in beide sporten. Uiteindelijk wil ik me gaan meten met de Nederlandse langebaansprinters."
Daleman won als langebaanschaatsster zowel in 2023 als in 2024 zes gouden medailles op de WK voor junioren en gaat haar ambities op de langebaan verder ontwikkelen bij het team. "Ik vind het tof dat Jumbo mij daarin steunt", kijkt ze vooruit.
'Geloven in potentie'
Volgens commercieel directeur Sven Kramer van de ploeg draagt de kruisbestuiving bij aan betere prestaties. "We geloven in die potentie." Ook Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB, laat weten blij te zijn met de samenwerking. "Wij hebben de shorttrackers van TeamNL altijd de ruimte gegeven om ook op de langebaan uit te komen. In de jeugd wordt het sowieso gestimuleerd om beide sporten te combineren."
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
13 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
14 uur geleden