Shorttrackster De Vries stopt na dit seizoen
HEERENVEEN (ANP) - Voormalig Europees kampioene Rianne de Vries stopt na dit seizoen met shorttracken. Volgens de 32-jarige Friezin is het mooi geweest nu ze niet meer in staat is om mee te doen om de medailles. De Vries had de afgelopen jaren onder meer last van de gevolgen van een enkelbreuk in 2017 waarna ze haar oude niveau niet meer haalde.
Het hoogtepunt in de carrière van De Vries was EK-goud op de 500 meter in 2017, waarmee ze de eerste Nederlandse werd die dat lukte. Op het hoogste podium, de Olympische Spelen, lukte het De Vries nooit om zo succesvol te worden. "Ik stond vooral langs de kant (als reserve voor de aflossing). In 2014 en 2018 heb ik nog wel plezier gemaakt, waren mijn ouders erbij en hebben we samen dingen kunnen ondernemen. Maar in Beijing zaten we vanwege corona echt opgesloten. Je kon nergens heen. Daar heb ik me vaak wel eenzaam gevoeld."
De Vries zegt nog niet te weten wat ze na dit seizoen gaat doen. Haar partner Daan Breeuwsma stopte vorig jaar al met shorttracken. Mogelijk wordt De Vries net als haar partner trainer, maar ook een baan in het bedrijfsleven is een optie. "Maar ik wil me nu nog 100 procent geven, elke dag weer. Dat zal ik ook blijven doen, tot het eind van dit seizoen."
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het tennistoernooi van Brussel op zijn naam geschreven. De 30-jarige tennisser versloeg de Duitser Jan-Lennard Struff (36) zondag in de finale van het European Open in drie sets: 4-6 6-3 6-4.
3 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - De Dakar Rally vindt in 2027 niet plaats in Saudi-Arabië. Dat hebben de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) zondag bekendgemaakt in een verklaring op de site van de auto- en motorrally. Die beslissing hebben de organisatoren genomen wegens "recente ontwikkelingen in de regio". Het evenement zou van 1 tot en met 15 januari 2027 in Saudi-Arabië plaatsvinden. De ASO zegt in de komende dagen de nieuwe locatie bekend te zullen maken.
6 uur geledenNINGBO (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft haar topseizoen nog meer glans gegeven door het Ningbo Open te winnen. De nummer 1 van de wereld versloeg in de finale met overtuigende cijfers de Canadese Leylah Fernandez: 6-2 6-2. De Kazachse boekte in de Chinese stad al haar vierde toernooizege van het jaar.
9 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Max Verstappen gunt Kimi Antonelli de wereldtitel in de Formule 1. De Nederlandse coureur van Red Bull, viervoudig wereldkampioen, maakt zelf geen aanspraak meer op de titel, maar de Italiaan van Mercedes kan deze zondag als jongste coureur ooit al het kampioenschap binnenhalen. Dat is dan op vijf races voor het einde van het seizoen.
10 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud gewonnen op de 500 meter. Hij bleef de Canadees Maxime Laoun en de Turk Furkan Akar voor.
19 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen is er in Austin niet in geslaagd voor de derde keer op rij poleposition te veroveren in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten alleen zijn meerdere erkennen in WK-leider Kimi Antonelli en veroverde de tweede startpositie. Verstappens teamgenoot Isack Hadjar en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari vormen de tweede startrij.
19 uur geleden