Shorttrackster De Vries stopt na dit seizoen
HEERENVEEN (ANP) - Voormalig Europees kampioene Rianne de Vries stopt na dit seizoen met shorttracken. Volgens de 32-jarige Friezin is het mooi geweest nu ze niet meer in staat is om mee te doen om de medailles. De Vries had de afgelopen jaren onder meer last van de gevolgen van een enkelbreuk in 2017 waarna ze haar oude niveau niet meer haalde.
Het hoogtepunt in de carrière van De Vries was EK-goud op de 500 meter in 2017, waarmee ze de eerste Nederlandse werd die dat lukte. Op het hoogste podium, de Olympische Spelen, lukte het De Vries nooit om zo succesvol te worden. "Ik stond vooral langs de kant (als reserve voor de aflossing). In 2014 en 2018 heb ik nog wel plezier gemaakt, waren mijn ouders erbij en hebben we samen dingen kunnen ondernemen. Maar in Beijing zaten we vanwege corona echt opgesloten. Je kon nergens heen. Daar heb ik me vaak wel eenzaam gevoeld."
De Vries zegt nog niet te weten wat ze na dit seizoen gaat doen. Haar partner Daan Breeuwsma stopte vorig jaar al met shorttracken. Mogelijk wordt De Vries net als haar partner trainer, maar ook een baan in het bedrijfsleven is een optie. "Maar ik wil me nu nog 100 procent geven, elke dag weer. Dat zal ik ook blijven doen, tot het eind van dit seizoen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.
30 minuten geledenFUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
3 uur geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
5 uur geleden