Shorttrackster De Vries stopt na dit seizoen
HEERENVEEN (ANP) - Voormalig Europees kampioene Rianne de Vries stopt na dit seizoen met shorttracken. Volgens de 32-jarige Friezin is het mooi geweest nu ze niet meer in staat is om mee te doen om de medailles. De Vries had de afgelopen jaren onder meer last van de gevolgen van een enkelbreuk in 2017 waarna ze haar oude niveau niet meer haalde.
Het hoogtepunt in de carrière van De Vries was EK-goud op de 500 meter in 2017, waarmee ze de eerste Nederlandse werd die dat lukte. Op het hoogste podium, de Olympische Spelen, lukte het De Vries nooit om zo succesvol te worden. "Ik stond vooral langs de kant (als reserve voor de aflossing). In 2014 en 2018 heb ik nog wel plezier gemaakt, waren mijn ouders erbij en hebben we samen dingen kunnen ondernemen. Maar in Beijing zaten we vanwege corona echt opgesloten. Je kon nergens heen. Daar heb ik me vaak wel eenzaam gevoeld."
De Vries zegt nog niet te weten wat ze na dit seizoen gaat doen. Haar partner Daan Breeuwsma stopte vorig jaar al met shorttracken. Mogelijk wordt De Vries net als haar partner trainer, maar ook een baan in het bedrijfsleven is een optie. "Maar ik wil me nu nog 100 procent geven, elke dag weer. Dat zal ik ook blijven doen, tot het eind van dit seizoen."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
8 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geleden