Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackreserve Steenaart houdt aan Spelen klokje van Bach over

Shorttrackreserve Steenaart houdt aan Spelen klokje van Bach over

BEIJING (ANP) - Shorttracker Bram Steenaart, die bij de Spelen van Beijing mee is als reserve, volgde de gouden race van de aflossingsvrouwen zondag op de tribune naast Thomas Bach, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Hij kreeg als cadeautje zelfs een gesigneerd horloge van de Duitser.

Bach zou eigenlijk al op de eerste wedstrijddag bij het shorttrack komen kijken en toen was er ook de kans dat Steenaart naast hem zou zitten. "Maar toen kwam er iets tussen en was hij er niet. Hij wilde graag naast een paar atleten zitten en toen was aan TeamNL gevraagd of ze iemand wisten. Natuurlijk wordt dat niet iemand die nog bezig is met de wedstrijd, maar ik als reserve had alle tijd."

Steenaart zat in goed gezelschap op de tribune. Ook de Chinese schaatsster Hong Zhang, de olympisch kampioene van Sotsji 2014 op de 1000 meter, de huidige 500 meterkampioen in het langebaanschaatsen Tingyu Gao en Jan Dijkema, de voorzitter van de internationale schaatsunie ISU, zaten er. "Een mooi rijtje", zei Steenaart.

De 21-jarige shorttracker zei dat hij kon merken dat Bach vaker naar shorttrack had gekeken. "Hij was vriendelijk en geïnteresseerd. Hij vroeg naar hoe het tot nu was toe gegaan voor ons en vroeg hoe ik in de sport zit. We hebben het over de ontwikkeling van shorttrack gehad en wat de verschillen zijn met langebaanschaatsen. Op mijn vraag wat zijn favoriete afstanden in het shorttrack waren, zei hij dat hij de 500 meter die op dat moment verreden werd leuk vond, maar dat hij de langere afstanden waarbij meer inhalen en tactiek komt kijken mooier vindt."

Steenaart brak afgelopen zomer zijn enkel, maar sloot na een snelle revalidatie toch weer aan bij de nationale shorttrackploeg en kreeg de plek als reserve voor de Spelen in Beijing. Hij is uiteindelijk niet in actie gekomen op het olympisch shorttracktoernooi. "Het is toch gaaf om zo de Spelen mee te maken, al is het als reserve. Dat scheelt voor de volgende Spelen over vier jaar waar ik wel in actie hoop te komen. De ervaring hoe het allemaal loopt, heb ik dan al."

Meer uit Sport

Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

56 minuten geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

2 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

3 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

3 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

4 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

7 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

17 uur geleden