Shorttrackploeg wil op Spelen 2026 acht finales en vier medailles
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg wil op de Spelen van Milaan in 2026 acht finales rijden en vier medailles halen. Dat maakte disciplinemanager Wilf O'Reilly bekend tijdens de presentatie van de shorttrackploeg in Heerenveen voor het komende pre-olympische seizoen.
Dat seizoen begint komend weekend met de eerste kwalificatiewedstrijden voor de eerste wedstrijden dit najaar in de vernieuwde World Tour. Na de jaarwisseling volgen nog twee wedstrijden in de World Tour, waaronder die in Tilburg, en de EK en WK. In het najaar van 2025 zijn er vier olympische kwalificatietoernooien, waar de shorttrackers moeten zorgen dat ze met een ploeg van vijf mannen en vijf vrouwen kunnen deelnemen in Milaan.
De shorttrackers haalden bij de Spelen van Beijing in 2022 ook vier medailles, drie individuele medailles van Suzanne Schulting en goud op de aflossing bij de vrouwen. "Qua medailles zou dat aantal voor Milaan hoger mogen zijn, maar die acht finales is wel een uitdaging. We willen dat aantal in Milaan met een breder team bewerkstelligen en minder afhankelijk zijn van een individuele sporter", zei bondscoach Niels Kerstholt. "Ik zou het heel mooi vinden als de mannen een relaymedaille winnen."
Leerpunten
De bondscoach noemde het WK afgelopen jaar in eigen land een domper. "We wilden daar veel meer uithalen en hadden bovendien de blessures van Jens van 't Wout en Suzanne, die haar enkel brak. Maar het was ook een goede generale en er zijn leerpunten."
Kerstholt wil vooral dat zijn mannen iets meer van voren rijden in de wedstrijden. "Dat we competitiever zijn. Daarvoor moeten ze sterker worden en wat vaker voorin knallen. Dan ga je ondervinden hoe het is om jezelf leeg te trekken en je niet te snel bang bent om te veel te doen. Dat is ook ervaring."
Fitte ploeg
Nu rijden de shorttrackers volgens Kerstholt vaak nog afwachtender. "Dit is het jaar om wat meer te ervaren hoe dat is om de boel kapot te rijden. Volgend jaar zou het mooi zijn als we die beide manieren van rijden bij elkaar kunnen brengen." Daarvoor heeft de bondscoach een fitte ploeg nodig. Kerstholt heeft met Van 't Wout en Schulting twee shorttrackers die terugkeren van blessures. "Ze zijn er bijna, maar over het algemeen lijkt iedereen fit."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
9 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
18 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
18 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
18 uur geleden