Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackploeg wil op Spelen 2026 acht finales en vier medailles

Shorttrackploeg wil op Spelen 2026 acht finales en vier medailles

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg wil op de Spelen van Milaan in 2026 acht finales rijden en vier medailles halen. Dat maakte disciplinemanager Wilf O'Reilly bekend tijdens de presentatie van de shorttrackploeg in Heerenveen voor het komende pre-olympische seizoen.

Dat seizoen begint komend weekend met de eerste kwalificatiewedstrijden voor de eerste wedstrijden dit najaar in de vernieuwde World Tour. Na de jaarwisseling volgen nog twee wedstrijden in de World Tour, waaronder die in Tilburg, en de EK en WK. In het najaar van 2025 zijn er vier olympische kwalificatietoernooien, waar de shorttrackers moeten zorgen dat ze met een ploeg van vijf mannen en vijf vrouwen kunnen deelnemen in Milaan.

De shorttrackers haalden bij de Spelen van Beijing in 2022 ook vier medailles, drie individuele medailles van Suzanne Schulting en goud op de aflossing bij de vrouwen. "Qua medailles zou dat aantal voor Milaan hoger mogen zijn, maar die acht finales is wel een uitdaging. We willen dat aantal in Milaan met een breder team bewerkstelligen en minder afhankelijk zijn van een individuele sporter", zei bondscoach Niels Kerstholt. "Ik zou het heel mooi vinden als de mannen een relaymedaille winnen."

Leerpunten

De bondscoach noemde het WK afgelopen jaar in eigen land een domper. "We wilden daar veel meer uithalen en hadden bovendien de blessures van Jens van 't Wout en Suzanne, die haar enkel brak. Maar het was ook een goede generale en er zijn leerpunten."

Kerstholt wil vooral dat zijn mannen iets meer van voren rijden in de wedstrijden. "Dat we competitiever zijn. Daarvoor moeten ze sterker worden en wat vaker voorin knallen. Dan ga je ondervinden hoe het is om jezelf leeg te trekken en je niet te snel bang bent om te veel te doen. Dat is ook ervaring."

Fitte ploeg

Nu rijden de shorttrackers volgens Kerstholt vaak nog afwachtender. "Dit is het jaar om wat meer te ervaren hoe dat is om de boel kapot te rijden. Volgend jaar zou het mooi zijn als we die beide manieren van rijden bij elkaar kunnen brengen." Daarvoor heeft de bondscoach een fitte ploeg nodig. Kerstholt heeft met Van 't Wout en Schulting twee shorttrackers die terugkeren van blessures. "Ze zijn er bijna, maar over het algemeen lijkt iedereen fit."

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

2 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

4 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

7 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

9 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

9 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

10 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

15 uur geleden