Shorttrackploeg wil op Spelen 2026 acht finales en vier medailles
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg wil op de Spelen van Milaan in 2026 acht finales rijden en vier medailles halen. Dat maakte disciplinemanager Wilf O'Reilly bekend tijdens de presentatie van de shorttrackploeg in Heerenveen voor het komende pre-olympische seizoen.
Dat seizoen begint komend weekend met de eerste kwalificatiewedstrijden voor de eerste wedstrijden dit najaar in de vernieuwde World Tour. Na de jaarwisseling volgen nog twee wedstrijden in de World Tour, waaronder die in Tilburg, en de EK en WK. In het najaar van 2025 zijn er vier olympische kwalificatietoernooien, waar de shorttrackers moeten zorgen dat ze met een ploeg van vijf mannen en vijf vrouwen kunnen deelnemen in Milaan.
De shorttrackers haalden bij de Spelen van Beijing in 2022 ook vier medailles, drie individuele medailles van Suzanne Schulting en goud op de aflossing bij de vrouwen. "Qua medailles zou dat aantal voor Milaan hoger mogen zijn, maar die acht finales is wel een uitdaging. We willen dat aantal in Milaan met een breder team bewerkstelligen en minder afhankelijk zijn van een individuele sporter", zei bondscoach Niels Kerstholt. "Ik zou het heel mooi vinden als de mannen een relaymedaille winnen."
Leerpunten
De bondscoach noemde het WK afgelopen jaar in eigen land een domper. "We wilden daar veel meer uithalen en hadden bovendien de blessures van Jens van 't Wout en Suzanne, die haar enkel brak. Maar het was ook een goede generale en er zijn leerpunten."
Kerstholt wil vooral dat zijn mannen iets meer van voren rijden in de wedstrijden. "Dat we competitiever zijn. Daarvoor moeten ze sterker worden en wat vaker voorin knallen. Dan ga je ondervinden hoe het is om jezelf leeg te trekken en je niet te snel bang bent om te veel te doen. Dat is ook ervaring."
Fitte ploeg
Nu rijden de shorttrackers volgens Kerstholt vaak nog afwachtender. "Dit is het jaar om wat meer te ervaren hoe dat is om de boel kapot te rijden. Volgend jaar zou het mooi zijn als we die beide manieren van rijden bij elkaar kunnen brengen." Daarvoor heeft de bondscoach een fitte ploeg nodig. Kerstholt heeft met Van 't Wout en Schulting twee shorttrackers die terugkeren van blessures. "Ze zijn er bijna, maar over het algemeen lijkt iedereen fit."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
13 uur geleden