Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackploeg wil op Spelen 2026 acht finales en vier medailles

Shorttrackploeg wil op Spelen 2026 acht finales en vier medailles

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg wil op de Spelen van Milaan in 2026 acht finales rijden en vier medailles halen. Dat maakte disciplinemanager Wilf O'Reilly bekend tijdens de presentatie van de shorttrackploeg in Heerenveen voor het komende pre-olympische seizoen.

Dat seizoen begint komend weekend met de eerste kwalificatiewedstrijden voor de eerste wedstrijden dit najaar in de vernieuwde World Tour. Na de jaarwisseling volgen nog twee wedstrijden in de World Tour, waaronder die in Tilburg, en de EK en WK. In het najaar van 2025 zijn er vier olympische kwalificatietoernooien, waar de shorttrackers moeten zorgen dat ze met een ploeg van vijf mannen en vijf vrouwen kunnen deelnemen in Milaan.

De shorttrackers haalden bij de Spelen van Beijing in 2022 ook vier medailles, drie individuele medailles van Suzanne Schulting en goud op de aflossing bij de vrouwen. "Qua medailles zou dat aantal voor Milaan hoger mogen zijn, maar die acht finales is wel een uitdaging. We willen dat aantal in Milaan met een breder team bewerkstelligen en minder afhankelijk zijn van een individuele sporter", zei bondscoach Niels Kerstholt. "Ik zou het heel mooi vinden als de mannen een relaymedaille winnen."

Leerpunten

De bondscoach noemde het WK afgelopen jaar in eigen land een domper. "We wilden daar veel meer uithalen en hadden bovendien de blessures van Jens van 't Wout en Suzanne, die haar enkel brak. Maar het was ook een goede generale en er zijn leerpunten."

Kerstholt wil vooral dat zijn mannen iets meer van voren rijden in de wedstrijden. "Dat we competitiever zijn. Daarvoor moeten ze sterker worden en wat vaker voorin knallen. Dan ga je ondervinden hoe het is om jezelf leeg te trekken en je niet te snel bang bent om te veel te doen. Dat is ook ervaring."

Fitte ploeg

Nu rijden de shorttrackers volgens Kerstholt vaak nog afwachtender. "Dit is het jaar om wat meer te ervaren hoe dat is om de boel kapot te rijden. Volgend jaar zou het mooi zijn als we die beide manieren van rijden bij elkaar kunnen brengen." Daarvoor heeft de bondscoach een fitte ploeg nodig. Kerstholt heeft met Van 't Wout en Schulting twee shorttrackers die terugkeren van blessures. "Ze zijn er bijna, maar over het algemeen lijkt iedereen fit."

Meer uit Sport

NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

4 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

5 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

9 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

10 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

15 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden