
Shorttrackkampioene Schulting ziet uit naar wereldbeker langebaan
HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting kijkt ernaar uit wereldbekerwedstrijden op de langebaan te gaan rijden. De drievoudig olympisch kampioene shorttrack plaatste zich met een vierde plaats op de 500 meter voor de wereldbeker en hoopt dat een dag later op de 1000 meter nog een keer te doen. "Dit is een hele mooie start en het voelt dat het nog beter kan", zei ze.
Schulting begon het seizoen met de naweeën van een enkelbreuk die ze bij het WK shorttrack aan het einde van vorig seizoen opliep. De schaatsster, die namens Team Essent dit seizoen shorttrack wil combineren met het langebaanschaatsen, meldde zich vorige maand af voor de eerste shorttrackwedstrijd in de World Tour na een terugval in het revalidatietraject. "Ik heb nu helemaal geen last", zei ze na haar eerste wedstrijd op het kwalificatietoernooi in Heerenveen. "Maar ik heb de afgelopen drie weken ook niet geshorttrackt."
De schaatsster zei vooral ook veel plezier uit de wedstrijd in Thialf te hebben gehaald. "Ik heb best wel wat rotjaren gehad. Dan verlang je als sporter ook weer eens naar wat lichtpuntjes en om zorgeloos te kunnen rondrijden."
Uitdaging
Schulting zegt dat ze sowieso van plan is om wereldbekerwedstrijden op de langebaan te gaan rijden. "Ik heb voorafgaand aan dit seizoen al besproken dat ik de wereldbeker in Beijing wil rijden en heb ook voorkeur om langebaan te rijden. Ik zie de uitdaging en ik denk ook dat ik het goed kan doen. Maar ik wil ook de potentie bij mijzelf zien dat ik kan winnen."
Van belang bij haar keuze is ook de situatie met haar enkel. "De shorttracktrainingen gingen zo slecht. Ik had zo veel pijn dat ik moest stoppen. We hebben toen een MRI-scan gemaakt, waarin te zien was dat er veel vocht in de enkel zat. Ik wil dit weekend hard rijden en maandag gaan we in het ziekenhuis kijken hoe de enkel zich heeft ontwikkeld. Daarna begin ik weer met shorttracktrainingen en kijken we hoe het gaat."
De wereldbeker op de langebaan begint op 22 november in Nagano in Japan en gaat een week later verder in Beijing. In de Chinese hoofdstad is dan vanaf 6 december een World Tourwedstrijd voor de shorttrackers. "Dat is best handig als je het wil combineren", aldus Schulting.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS heeft de Franse schermster Ysaora Thibus vrijgesproken van doping en haar schorsing van vier jaar kwijtgescholden. Het Zwitserse tribunaal oordeelde dat haar positieve test was veroorzaakt door een intieme kus met haar toenmalige vriend, de Amerikaanse schermer Race Imboden. Ze kon volgens de rechters niet weten dat haar vriend wel een verboden spierversterkend middel slikte.
7 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft alle elf dure racefietsen die waren gestolen weer terug. De ploeg meldde op X dat de politie van het district Lille na grondig speurwerk de fietsen ter waarde van 13.000 euro per stuk had teruggevonden in het plaatsje Halluin.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.
12 uur geledenDUINKERKE (ANP/Belga) - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft Bryan Coquard bestraft voor het veroorzaken van de val bij de tussensprint in de derde etappe. De Franse renner van de Cofidis-ploeg kreeg een boete van ruim 500 euro, 13 punten aftrek in het puntenklassement en een gele kaart. Bij een tweede gele kaart in deze Tour kan Coquard uit de koers worden gezet.
12 uur geledenDUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.
15 uur geleden