Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackkampioene Schulting ziet uit naar wereldbeker langebaan

Shorttrackkampioene Schulting ziet uit naar wereldbeker langebaan

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting kijkt ernaar uit wereldbekerwedstrijden op de langebaan te gaan rijden. De drievoudig olympisch kampioene shorttrack plaatste zich met een vierde plaats op de 500 meter voor de wereldbeker en hoopt dat een dag later op de 1000 meter nog een keer te doen. "Dit is een hele mooie start en het voelt dat het nog beter kan", zei ze.

Schulting begon het seizoen met de naweeën van een enkelbreuk die ze bij het WK shorttrack aan het einde van vorig seizoen opliep. De schaatsster, die namens Team Essent dit seizoen shorttrack wil combineren met het langebaanschaatsen, meldde zich vorige maand af voor de eerste shorttrackwedstrijd in de World Tour na een terugval in het revalidatietraject. "Ik heb nu helemaal geen last", zei ze na haar eerste wedstrijd op het kwalificatietoernooi in Heerenveen. "Maar ik heb de afgelopen drie weken ook niet geshorttrackt."

De schaatsster zei vooral ook veel plezier uit de wedstrijd in Thialf te hebben gehaald. "Ik heb best wel wat rotjaren gehad. Dan verlang je als sporter ook weer eens naar wat lichtpuntjes en om zorgeloos te kunnen rondrijden."

Uitdaging

Schulting zegt dat ze sowieso van plan is om wereldbekerwedstrijden op de langebaan te gaan rijden. "Ik heb voorafgaand aan dit seizoen al besproken dat ik de wereldbeker in Beijing wil rijden en heb ook voorkeur om langebaan te rijden. Ik zie de uitdaging en ik denk ook dat ik het goed kan doen. Maar ik wil ook de potentie bij mijzelf zien dat ik kan winnen."

Van belang bij haar keuze is ook de situatie met haar enkel. "De shorttracktrainingen gingen zo slecht. Ik had zo veel pijn dat ik moest stoppen. We hebben toen een MRI-scan gemaakt, waarin te zien was dat er veel vocht in de enkel zat. Ik wil dit weekend hard rijden en maandag gaan we in het ziekenhuis kijken hoe de enkel zich heeft ontwikkeld. Daarna begin ik weer met shorttracktrainingen en kijken we hoe het gaat."

De wereldbeker op de langebaan begint op 22 november in Nagano in Japan en gaat een week later verder in Beijing. In de Chinese hoofdstad is dan vanaf 6 december een World Tourwedstrijd voor de shorttrackers. "Dat is best handig als je het wil combineren", aldus Schulting.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp klimt drie plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.

1 uur geleden
Merlier sprint naar zege slotrit Eneco Tour, Groenewegen tweede

ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.

20 uur geleden
Vrienden loodsen Keetels door 'emotionele' marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.

21 uur geleden
Wielrenster Nooijen stelt eindzege Eneco Tour veilig in slotrit

ARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.

21 uur geleden
Golfer Luiten vijfde in India, beste resultaat van seizoen

NEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.

21 uur geleden
Schutte trotseert 'regen, wind en zere kuiten' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.

21 uur geleden
Nederlandse turners naar WK-teamfinale, ook twee meerkampfinales

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

21 uur geleden