Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackkampioene Schulting ziet uit naar wereldbeker langebaan

Shorttrackkampioene Schulting ziet uit naar wereldbeker langebaan

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting kijkt ernaar uit wereldbekerwedstrijden op de langebaan te gaan rijden. De drievoudig olympisch kampioene shorttrack plaatste zich met een vierde plaats op de 500 meter voor de wereldbeker en hoopt dat een dag later op de 1000 meter nog een keer te doen. "Dit is een hele mooie start en het voelt dat het nog beter kan", zei ze.

Schulting begon het seizoen met de naweeën van een enkelbreuk die ze bij het WK shorttrack aan het einde van vorig seizoen opliep. De schaatsster, die namens Team Essent dit seizoen shorttrack wil combineren met het langebaanschaatsen, meldde zich vorige maand af voor de eerste shorttrackwedstrijd in de World Tour na een terugval in het revalidatietraject. "Ik heb nu helemaal geen last", zei ze na haar eerste wedstrijd op het kwalificatietoernooi in Heerenveen. "Maar ik heb de afgelopen drie weken ook niet geshorttrackt."

De schaatsster zei vooral ook veel plezier uit de wedstrijd in Thialf te hebben gehaald. "Ik heb best wel wat rotjaren gehad. Dan verlang je als sporter ook weer eens naar wat lichtpuntjes en om zorgeloos te kunnen rondrijden."

Uitdaging

Schulting zegt dat ze sowieso van plan is om wereldbekerwedstrijden op de langebaan te gaan rijden. "Ik heb voorafgaand aan dit seizoen al besproken dat ik de wereldbeker in Beijing wil rijden en heb ook voorkeur om langebaan te rijden. Ik zie de uitdaging en ik denk ook dat ik het goed kan doen. Maar ik wil ook de potentie bij mijzelf zien dat ik kan winnen."

Van belang bij haar keuze is ook de situatie met haar enkel. "De shorttracktrainingen gingen zo slecht. Ik had zo veel pijn dat ik moest stoppen. We hebben toen een MRI-scan gemaakt, waarin te zien was dat er veel vocht in de enkel zat. Ik wil dit weekend hard rijden en maandag gaan we in het ziekenhuis kijken hoe de enkel zich heeft ontwikkeld. Daarna begin ik weer met shorttracktrainingen en kijken we hoe het gaat."

De wereldbeker op de langebaan begint op 22 november in Nagano in Japan en gaat een week later verder in Beijing. In de Chinese hoofdstad is dan vanaf 6 december een World Tourwedstrijd voor de shorttrackers. "Dat is best handig als je het wil combineren", aldus Schulting.

Meer uit Sport

Turnster Visser aan leiding op brug bij WK, nu in wachtkamer

JAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser gaat na de eerste van in totaal tien subdivisies aan de leiding op het onderdeel brug bij de kwalificaties van de WK in Jakarta. Visser kwam tot een score van 14,000 punten. Landgenote Sanna Veerman volgt op de tweede plaats met 13,966 punten. De twee turnsters moeten nog negen subdivisies afwachten of hun scores genoeg zijn voor een plek in de toestelfinale (top-8).

40 minuten geleden
Potter volgt Tomasson op als bondscoach van Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Graham Potter is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Zweden. De Engelsman is de opvolger van Jon Dahl Tomasson, die vorige week werd ontslagen. Onder leiding van de voormalige aanvaller van Feyenoord pakte Zweden slechts 1 punt in vier kwalificatieduels voor het WK van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

5 uur geleden
Ook turner Schmidt uitgeschakeld op WK in Jakarta

JAKARTA (ANP) - Turner Casimir Schmidt is ook uitgeschakeld op de WK in Jakarta. De 29-jarige Hoofddorper werd 28e en is vierde reserve voor de meerkampfinale van woensdag. Schmidt kwam zondag in de vierde subdivisie van de kwalificaties door grote fouten op vloer en voltige niet verder dan 74,463 punten. Na zijn wedstrijd moest hij nog lang wachten of zijn score nog toereikend zou zijn voor de meerkampfinale (top-24).

5 uur geleden
Teleurgestelde Piastri gelooft nog in wereldtitel in Formule 1

AUSTIN (ANP/RTR) - Oscar Piastri gelooft nog steeds in de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb een zwaar weekend achter de rug", vertelde hij na de Grote Prijs van de Verenigde Staten. "Maar je moet niet alleen naar punten kijken. Je moet ook kijken naar de kansen die er nog steeds zijn."

5 uur geleden
Red Bull krijgt boete om incident bij start GP Formule 1

AUSTIN (ANP/RTR) - Red Bull heeft van autosportfederatie FIA een boete van 50.000 euro gekregen, waarvan de helft voorwaardelijk, voor een incident bij de start van de Grote Prijs van de Verenigde Staten in Austin zondag.

6 uur geleden
Verstappen ziet kansen op vijfde wereldtitel

AUSTIN (ANP) - Verstappen sprak na zijn overwinning in de Grote Prijs van de Verenigde Staten van een ongelofelijk weekend. De viervoudig wereldkampioen ziet kansen op een vijfde wereldtitel. "We moeten voor dit soort weekenden blijven zorgen. Het wordt heel spannend tot de laatste race", zei hij in het interview na afloop van de race.

13 uur geleden
Verstappen ziet kansen op vijfde wereldtitel

AUSTIN (ANP) - Verstappen sprak na zijn overwinning in de Grote Prijs van de Verenigde Staten van een ongelofelijk weekend. De viervoudig wereldkampioen ziet kansen op een vijfde wereldtitel. "We moeten voor dit soort weekenden blijven zorgen. Het wordt heel spannend tot de laatste race", zei hij in het interview na afloop van de race.

15 uur geleden