Shorttrackkampioene Schulting ziet uit naar wereldbeker langebaan
HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting kijkt ernaar uit wereldbekerwedstrijden op de langebaan te gaan rijden. De drievoudig olympisch kampioene shorttrack plaatste zich met een vierde plaats op de 500 meter voor de wereldbeker en hoopt dat een dag later op de 1000 meter nog een keer te doen. "Dit is een hele mooie start en het voelt dat het nog beter kan", zei ze.
Schulting begon het seizoen met de naweeën van een enkelbreuk die ze bij het WK shorttrack aan het einde van vorig seizoen opliep. De schaatsster, die namens Team Essent dit seizoen shorttrack wil combineren met het langebaanschaatsen, meldde zich vorige maand af voor de eerste shorttrackwedstrijd in de World Tour na een terugval in het revalidatietraject. "Ik heb nu helemaal geen last", zei ze na haar eerste wedstrijd op het kwalificatietoernooi in Heerenveen. "Maar ik heb de afgelopen drie weken ook niet geshorttrackt."
De schaatsster zei vooral ook veel plezier uit de wedstrijd in Thialf te hebben gehaald. "Ik heb best wel wat rotjaren gehad. Dan verlang je als sporter ook weer eens naar wat lichtpuntjes en om zorgeloos te kunnen rondrijden."
Uitdaging
Schulting zegt dat ze sowieso van plan is om wereldbekerwedstrijden op de langebaan te gaan rijden. "Ik heb voorafgaand aan dit seizoen al besproken dat ik de wereldbeker in Beijing wil rijden en heb ook voorkeur om langebaan te rijden. Ik zie de uitdaging en ik denk ook dat ik het goed kan doen. Maar ik wil ook de potentie bij mijzelf zien dat ik kan winnen."
Van belang bij haar keuze is ook de situatie met haar enkel. "De shorttracktrainingen gingen zo slecht. Ik had zo veel pijn dat ik moest stoppen. We hebben toen een MRI-scan gemaakt, waarin te zien was dat er veel vocht in de enkel zat. Ik wil dit weekend hard rijden en maandag gaan we in het ziekenhuis kijken hoe de enkel zich heeft ontwikkeld. Daarna begin ik weer met shorttracktrainingen en kijken we hoe het gaat."
De wereldbeker op de langebaan begint op 22 november in Nagano in Japan en gaat een week later verder in Beijing. In de Chinese hoofdstad is dan vanaf 6 december een World Tourwedstrijd voor de shorttrackers. "Dat is best handig als je het wil combineren", aldus Schulting.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
15 uur geleden