Shorttrackers zorgen voor derde aflossingsgoud op EK in Polen
GDANSK (ANP) - De shorttrackers hebben Nederland op de Europese kampioenschappen voor de zevende keer goud bezorgd op de aflossing. Itzhak de Laat, Friso Emons, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout bleven Italië en Polen voor. Eerder won Nederland in de Poolse stad Gdansk ook de gemengde aflossing en de aflossing bij de vrouwen.
Na een valpartij van de Fransen en de Polen, waarbij ook een Italiaanse shorttracker werd gehinderd, kon het Nederlandse team met grote voorsprong de titel binnenhalen.
De shorttrackers prolongeerden de Europese titel die twee jaar eerder in hetzelfde Gdansk werd veroverd. Voor Jens van 't Wout betekende het zijn derde gouden medaille op deze EK. Hij won met De Laat, Suzanne Schulting en Xandra Velzeboer eerder op de dag goud op de gemengde aflossing. Individueel pakte hij goud op de 1500 meter en zilver op de 500 en 1000 meter.
Meer uit Sport
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
53 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
15 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
17 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
23 uur geleden