Shorttrackers Van 't Wout en Boer missen wereldbeker door ziekte
ALMATY (ANP) - Shorttrackers Jens van 't Wout en Teun Boer komen dit weekend niet in actie in de wereldbeker in Almaty (Kazachstan) vanwege ziekte. Zij worden niet vervangen. Daardoor blijven alleen Sjinkie Knegt, Kay Huisman, Itzhak de Laat en Friso Emons over om de aflossing te rijden.
"Jens en Teun zijn al een aantal dagen ziek en hebben nog altijd verhoging", meldt de shorttrackploeg. "Het team is voorzichtig en past extra op om nieuwe zieken te voorkomen. Alle teams kampen met zieken."
Van 't Wout was juist zo goed in vorm. Vorig weekend boekte hij in Almaty zijn derde wereldbekerzege op rij. De 21-jarige shorttracker won toen de 1000 meter na eerder al de 500 en 1500 meter bij de voorgaande wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City (Verenigde Staten) op zijn naam te hebben geschreven.
Tweede wereldbekerweekend
Voor Boer is het al het tweede wereldbekerweekend dat hij mist. In Salt Lake City was hij er niet bij vanwege een positieve coronatest.
Xandra Velzeboer en Suzanne Schulting zijn wel op tijd hersteld. Een zieke Velzeboer miste de wedstrijden van afgelopen weekend. Schulting kwam hoestend en proestend wel in actie en won de 1500 meter.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
5 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
6 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
6 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
10 uur geleden