Shorttrackers Van 't Wout en Boer missen wereldbeker door ziekte
ALMATY (ANP) - Shorttrackers Jens van 't Wout en Teun Boer komen dit weekend niet in actie in de wereldbeker in Almaty (Kazachstan) vanwege ziekte. Zij worden niet vervangen. Daardoor blijven alleen Sjinkie Knegt, Kay Huisman, Itzhak de Laat en Friso Emons over om de aflossing te rijden.
"Jens en Teun zijn al een aantal dagen ziek en hebben nog altijd verhoging", meldt de shorttrackploeg. "Het team is voorzichtig en past extra op om nieuwe zieken te voorkomen. Alle teams kampen met zieken."
Van 't Wout was juist zo goed in vorm. Vorig weekend boekte hij in Almaty zijn derde wereldbekerzege op rij. De 21-jarige shorttracker won toen de 1000 meter na eerder al de 500 en 1500 meter bij de voorgaande wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City (Verenigde Staten) op zijn naam te hebben geschreven.
Tweede wereldbekerweekend
Voor Boer is het al het tweede wereldbekerweekend dat hij mist. In Salt Lake City was hij er niet bij vanwege een positieve coronatest.
Xandra Velzeboer en Suzanne Schulting zijn wel op tijd hersteld. Een zieke Velzeboer miste de wedstrijden van afgelopen weekend. Schulting kwam hoestend en proestend wel in actie en won de 1500 meter.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
37 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
16 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
18 uur geleden