Shorttrackers strijden in Seoul drie dagen om wereldtitels
SEOUL (ANP) - De shorttrackers van bondscoach Niels Kerstholt strijden vanaf vrijdag voor de wereldtitels in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Boegbeeld Suzanne Schulting en Xandra Velzeboer, de titelverdedigster op de 500 meter, zijn Nederlands grootste kanshebbers op goud, maar ook Jens van 't Wout, oudgediende Sjinkie Knegt en de aflossingsploegen azen op eremetaal.
Bij de vorige WK, in het Canadese Montreal, moest Schulting zich op het laatste moment terugtrekken wegens een positieve coronatest. Een jaar eerder in Dordrecht had ze op een WK waar de concurrentie uit Azië ontbrak alle titels inclusief goud op de aflossing veroverd. Velzeboer zorgde in Canada voor het enige Nederlandse goud.
Schulting en Velzeboer zijn naar de WK afgereisd als winnaars van de wereldbeker op respectievelijk de 1000 en 500 meter. Schulting schreef ook nog het overallklassement van dit seizoen op haar naam. Van 't Wout kan ook vertrouwen putten uit drie wereldbekerzeges dit seizoen.
De WK beginnen vrijdag vanaf 01.30 uur Nederlandse tijd met de kwartfinales op de 1500 meter en de voorronden en heats op de 500 en 1000 meter. De dag wordt afgesloten met de kwartfinales op de aflossingen en de gemengde aflossing. De eerste finales, op de 1500 meter en de 500 meter, staan voor zaterdagochtend gepland. De finales op de 1000 meter en aflossingen worden zondagochtend geschaatst.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
3 uur geleden