Shorttrackers strijden in Seoul drie dagen om wereldtitels
SEOUL (ANP) - De shorttrackers van bondscoach Niels Kerstholt strijden vanaf vrijdag voor de wereldtitels in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Boegbeeld Suzanne Schulting en Xandra Velzeboer, de titelverdedigster op de 500 meter, zijn Nederlands grootste kanshebbers op goud, maar ook Jens van 't Wout, oudgediende Sjinkie Knegt en de aflossingsploegen azen op eremetaal.
Bij de vorige WK, in het Canadese Montreal, moest Schulting zich op het laatste moment terugtrekken wegens een positieve coronatest. Een jaar eerder in Dordrecht had ze op een WK waar de concurrentie uit Azië ontbrak alle titels inclusief goud op de aflossing veroverd. Velzeboer zorgde in Canada voor het enige Nederlandse goud.
Schulting en Velzeboer zijn naar de WK afgereisd als winnaars van de wereldbeker op respectievelijk de 1000 en 500 meter. Schulting schreef ook nog het overallklassement van dit seizoen op haar naam. Van 't Wout kan ook vertrouwen putten uit drie wereldbekerzeges dit seizoen.
De WK beginnen vrijdag vanaf 01.30 uur Nederlandse tijd met de kwartfinales op de 1500 meter en de voorronden en heats op de 500 en 1000 meter. De dag wordt afgesloten met de kwartfinales op de aflossingen en de gemengde aflossing. De eerste finales, op de 1500 meter en de 500 meter, staan voor zaterdagochtend gepland. De finales op de 1000 meter en aflossingen worden zondagochtend geschaatst.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
11 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
11 uur geleden