Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackers strijden in Seoul drie dagen om wereldtitels

Shorttrackers strijden in Seoul drie dagen om wereldtitels

SEOUL (ANP) - De shorttrackers van bondscoach Niels Kerstholt strijden vanaf vrijdag voor de wereldtitels in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Boegbeeld Suzanne Schulting en Xandra Velzeboer, de titelverdedigster op de 500 meter, zijn Nederlands grootste kanshebbers op goud, maar ook Jens van 't Wout, oudgediende Sjinkie Knegt en de aflossingsploegen azen op eremetaal.

Bij de vorige WK, in het Canadese Montreal, moest Schulting zich op het laatste moment terugtrekken wegens een positieve coronatest. Een jaar eerder in Dordrecht had ze op een WK waar de concurrentie uit Azië ontbrak alle titels inclusief goud op de aflossing veroverd. Velzeboer zorgde in Canada voor het enige Nederlandse goud.

Schulting en Velzeboer zijn naar de WK afgereisd als winnaars van de wereldbeker op respectievelijk de 1000 en 500 meter. Schulting schreef ook nog het overallklassement van dit seizoen op haar naam. Van 't Wout kan ook vertrouwen putten uit drie wereldbekerzeges dit seizoen.

De WK beginnen vrijdag vanaf 01.30 uur Nederlandse tijd met de kwartfinales op de 1500 meter en de voorronden en heats op de 500 en 1000 meter. De dag wordt afgesloten met de kwartfinales op de aflossingen en de gemengde aflossing. De eerste finales, op de 1500 meter en de 500 meter, staan voor zaterdagochtend gepland. De finales op de 1000 meter en aflossingen worden zondagochtend geschaatst.

Meer uit Sport

Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

4 uur geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

5 uur geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

22 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

1 dag geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

2 dagen geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

2 dagen geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

2 dagen geleden