Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackers reizen al 27 maart naar Canada voor WK

Shorttrackers reizen al 27 maart naar Canada voor WK

UTRECHT (ANP) - De shorttrackers reizen al op 27 maart naar Canada voor de WK in Montreal. Die vinden plaats van 8 tot en met 10 april. Omdat in Nederland geen ijs meer beschikbaar is, trainen de shorttrackers eerst in Calgary. Op 3 april reist de ploeg door naar Montreal.

Suzanne Schulting verdedigt op de WK vier individuele titels en de titel bij de aflossing. Zij start in het individuele toernooi net als Selma Poutsma en Xandra Velzeboer. Yara van Kerkhof en Rianne de Vries zitten in de selectie voor de aflossing.

Bij de mannen starten Itzhak de Laat en Sjinkie Knegt in het individuele toernooi. Bram Steenaart, Sven Roes en Friso Emons zijn geselecteerd voor de aflossing, waarop de Nederlandse ploeg eveneens de regerend wereldkampioen is.

De WK shorttrack werden een kleine maand uitgesteld. De internationale schaatsunie ISU kwam tot dat besluit vanwege de recente ontwikkelingen in de wereld, doelend op de coronapandemie en de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Sport

IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

2 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

2 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar halve finale Miami Open

MIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

17 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

19 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

23 uur geleden