Shorttrackers reizen al 27 maart naar Canada voor WK
UTRECHT (ANP) - De shorttrackers reizen al op 27 maart naar Canada voor de WK in Montreal. Die vinden plaats van 8 tot en met 10 april. Omdat in Nederland geen ijs meer beschikbaar is, trainen de shorttrackers eerst in Calgary. Op 3 april reist de ploeg door naar Montreal.
Suzanne Schulting verdedigt op de WK vier individuele titels en de titel bij de aflossing. Zij start in het individuele toernooi net als Selma Poutsma en Xandra Velzeboer. Yara van Kerkhof en Rianne de Vries zitten in de selectie voor de aflossing.
Bij de mannen starten Itzhak de Laat en Sjinkie Knegt in het individuele toernooi. Bram Steenaart, Sven Roes en Friso Emons zijn geselecteerd voor de aflossing, waarop de Nederlandse ploeg eveneens de regerend wereldkampioen is.
De WK shorttrack werden een kleine maand uitgesteld. De internationale schaatsunie ISU kwam tot dat besluit vanwege de recente ontwikkelingen in de wereld, doelend op de coronapandemie en de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
8 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
11 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
13 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
18 uur geleden