Shorttrackers pakken eerste wereldtitel op gemengde aflossing
SEOUL (ANP) - De shorttrackers hebben bij de WK in Seoul de eerste wereldtitel op de gemengde aflossing veroverd. Xandra Velzeboer, Suzanne Schulting, Jens van 't Wout en Teun Boer bleven in de finale de teams van China en Italië voor.
Het was de eerste keer dat er om de wereldtitel werd geschaatst op de gemengde aflossing. Op de Olympische Spelen van vorig jaar in Beijing stond het nieuwe onderdeel wel al op het programma. Toen ging het goud naar China. Het Nederlandse team miste de olympische finale door een val van Schulting in de halve finales.
In Seoul reed de Nederlandse ploeg in de halve finale met Selma Poutsma voor Schulting, die vlak daarvoor geëmotioneerd had verteld dat ze "helemaal leeg" was. Schulting kreeg een straf in de finale van de 1000 meter, die werd gewonnen door Velzeboer. Nederland plaatste zich achter China voor de aflossingsfinale.
Daarin pakte Velzeboer haar derde wereldtitel van dit toernooi. De 21-jarige shorttrackster prolongeerde zaterdag al haar wereldtitel op de 500 meter. Schulting won toen de 1500 meter. Beide shorttracksters komen ook nog in actie op de vrouwenaflossing.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
8 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
10 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
11 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
12 uur geleden