Shorttrackers pakken eerste wereldtitel op gemengde aflossing
SEOUL (ANP) - De shorttrackers hebben bij de WK in Seoul de eerste wereldtitel op de gemengde aflossing veroverd. Xandra Velzeboer, Suzanne Schulting, Jens van 't Wout en Teun Boer bleven in de finale de teams van China en Italië voor.
Het was de eerste keer dat er om de wereldtitel werd geschaatst op de gemengde aflossing. Op de Olympische Spelen van vorig jaar in Beijing stond het nieuwe onderdeel wel al op het programma. Toen ging het goud naar China. Het Nederlandse team miste de olympische finale door een val van Schulting in de halve finales.
In Seoul reed de Nederlandse ploeg in de halve finale met Selma Poutsma voor Schulting, die vlak daarvoor geëmotioneerd had verteld dat ze "helemaal leeg" was. Schulting kreeg een straf in de finale van de 1000 meter, die werd gewonnen door Velzeboer. Nederland plaatste zich achter China voor de aflossingsfinale.
Daarin pakte Velzeboer haar derde wereldtitel van dit toernooi. De 21-jarige shorttrackster prolongeerde zaterdag al haar wereldtitel op de 500 meter. Schulting won toen de 1500 meter. Beide shorttracksters komen ook nog in actie op de vrouwenaflossing.
Meer uit Sport
SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
5 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
18 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geleden