Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk
GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
Van 't Wout begon op kop in de finale en ging steeds sneller schaatsen. De vijf mannen achter hem kwamen er niet naast of voorbij.
In de eerste wereldbeker in Montreal miste Van 't Wout de finales door ziekte. In de tweede wereldbeker bleef hij door een valse start en door valpartijen ver van de medailles.
Geweldige race
"Het was een geweldige race, de snelheid kwam ook heel gemakkelijk", zei Van 't Wout bij de NOS. "Ik had het idee dat Dubois het in de halve finale moeilijk had achter mij. Dat hoopte ik nu ook en ze konden allemaal niks doen."
Bij Van 't Wout was ontlading te zien na zijn eerste overwinning van het seizoen. "Het zit er allemaal in, maar het viel gewoon niet samen. Je moet ook die bevestiging krijgen. Die heb ik nu. Ik heb ook echt de leiding genomen in de rit. Toen ik in het begin won, deed ik dat ook zo. Nu moet ik kijken hoe ik dat doe tegen William", verwees hij naar de Canadese favoriet William Dandjinou, die door een val in de kwartfinales was uitgeschakeld.
De Nederlandse shorttrackers werden gediskwalificeerd in de finale van de aflossing. De zege ging naar Zuid-Korea voor China en Italië.
Meer uit Sport
LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
19 minuten geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
18 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geleden