Shorttracker Van 't Wout eindigt als derde in Seoul
SEOUL (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is als derde geëindigd op de 1500 meter van de World Tour-wedstrijden in Seoul. Hij finishte aanvankelijk als vierde achter de Canadese winnaar William Dandjinou, maar schoof door naar het podium omdat Felix Roussel uit Canada werd gediskwalificeerd. Friso Emons mocht aan de eindstrijd deelnemen, omdat hij in de halve finale onderuit werd gereden. Hij werd zesde.
Michelle Velzeboer eindigde als vijfde op de 1000 meter. Haar zus Xandra moest genoegen nemen met een zesde plaats. Zij kwam in de halve eindstrijd in een moeilijke positie terecht en miste daardoor de finale. Xandra Velzeboer won dit seizoen al een 1000 meter en finishte tweemaal als tweede op haar favoriete afstand.
Van 't Wout plaatste zich met Teun Boer en de zusjes Velzeboer voor de finale van de gemengde aflossing. Xandra en Michelle Velzeboer leken samen met Zoë Deltrap en Diede van Oorschot de finale voor de aflossingsploegen op de 3000 meter mis te lopen, omdat ze in de halve eindstrijd een straf kregen. Het kwartet ging met succes in beroep tegen die sanctie en finishte uiteindelijk als vierde in de eindstrijd, achter Canada, Italië en Zuid-Korea.
De aflossingsploeg van de Nederlandse mannen veroverde geen finaleplaats. Itzhak de Laat, Sjinkie Knegt, Van 't Wout en Boer reden lang op kop. Maar Van 't Wout kwam in de slotfase van de 5000 meter ten val.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
19 uur geleden