Shorttracker Van 't Wout eindigt als derde in Seoul
SEOUL (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is als derde geëindigd op de 1500 meter van de World Tour-wedstrijden in Seoul. Hij finishte aanvankelijk als vierde achter de Canadese winnaar William Dandjinou, maar schoof door naar het podium omdat Felix Roussel uit Canada werd gediskwalificeerd. Friso Emons mocht aan de eindstrijd deelnemen, omdat hij in de halve finale onderuit werd gereden. Hij werd zesde.
Michelle Velzeboer eindigde als vijfde op de 1000 meter. Haar zus Xandra moest genoegen nemen met een zesde plaats. Zij kwam in de halve eindstrijd in een moeilijke positie terecht en miste daardoor de finale. Xandra Velzeboer won dit seizoen al een 1000 meter en finishte tweemaal als tweede op haar favoriete afstand.
Van 't Wout plaatste zich met Teun Boer en de zusjes Velzeboer voor de finale van de gemengde aflossing. Xandra en Michelle Velzeboer leken samen met Zoë Deltrap en Diede van Oorschot de finale voor de aflossingsploegen op de 3000 meter mis te lopen, omdat ze in de halve eindstrijd een straf kregen. Het kwartet ging met succes in beroep tegen die sanctie en finishte uiteindelijk als vierde in de eindstrijd, achter Canada, Italië en Zuid-Korea.
De aflossingsploeg van de Nederlandse mannen veroverde geen finaleplaats. Itzhak de Laat, Sjinkie Knegt, Van 't Wout en Boer reden lang op kop. Maar Van 't Wout kwam in de slotfase van de 5000 meter ten val.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
2 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
4 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
4 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
5 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden