Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttracker Roes laat zich zien bij debuut in wereldbeker

Shorttracker Roes laat zich zien bij debuut in wereldbeker

DRESDEN (ANP) - Shorttracker Sven Roes heeft zich bij zijn debuut in de wereldbeker meteen laten zien. Op de eerste van twee 1500 meters die in Dresden worden verreden plaatste de 20-jarige Fries zich voor de halve finales. Dat deed Roes door zijn kwartfinale te winnen. Ook Itzhak de Laat plaatste zich voor het vervolg op zaterdag.

Roes werd begin vorige maand verrassend Nederlands kampioen en debuteerde op de EK shorttrack als lid van de aflossingsploeg.

Bij de vrouwen kwalificeerden Rianne de Vries en Yara van Kerkhof zich voor de halve finales op de 1500 meter. Zowel de mannen als de vrouwen rijden vrijdag nog een kwartfinale voor de tweede 1500 meter. Daarin komen onder anderen Suzanne Schulting en opnieuw Roes in actie. Bij iedere wereldbekerwedstrijd is er telkens één afstand die twee keer wordt verreden.

Meer uit Sport

Hartono en Koevermans dinsdag in actie in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters Arianne Hartono en Anouk Koevermans beginnen dinsdag aan het kwalificatietoernooi voor Wimbledon. Hartono treft Tamara Zidansek uit Slovenië, terwijl Koevermans tegenover Jessika Ponchet uit Frankrijk staat.

4 uur geleden
Groenendijk prolongeert wereldtitel dammen

YAOUNDÉ (ANP) - De Nederlandse topdammer Jan Groenendijk heeft maandag zijn wereldtitel geprolongeerd. De 26-jarige Nederlander was in de Kameroense hoofdstad Yaoundé na elf ronden de beste en verdedigde zo zijn vorig jaar behaalde wereldtitel.

6 uur geleden
Belg Vliegen opnieuw coach van tennisser Griekspoor

SANTA PONSA (ANP) - De Belg Kristof Vliegen wordt opnieuw de coach van tennisser Tallon Griekspoor. De twee namen eind oktober afscheid van elkaar, nadat ze gedurende twee periodes tien jaar hadden samengewerkt.

8 uur geleden
Basketballers 3x3 beginnen WK in Mongolië met twee zeges

ULAANBAATAR (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn voortvarend begonnen aan het WK in Ulaanbaatar, de hoofdstad van Mongolië. De olympisch kampioen won zijn eerste twee groepswedstrijden. De ploeg van bondscoach Aron Roijé won eerst van Groot-Brittannië met 20-19 en daarna van Litouwen met 21-19. Oranje speelt dinsdag groepswedstrijden tegen Zwitserland en Spanje.

8 uur geleden
Bach neemt afscheid, Coventry nu formeel olympische baas

LAUSANNE (ANP) - De nieuwe voorzitter Kirsty Coventry heeft de leiding van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) formeel overgenomen van Thomas Bach. De 41-jarige voormalige topzwemster uit Zimbabwe kreeg tijdens een ceremonie de sleutel van het hoofdkantoor in Lausanne overhandigd door de 71-jarige Duitser.

11 uur geleden
Gilgeous-Alexander leidt Oklahoma City Thunder naar NBA-titel

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een spetterend seizoen bekroond met de titel in de NBA. Topschutter Shai Gilgeous-Alexander leidde de ploeg in eigen huis naar de zege in het zevende en beslissende duel in de finale tegen Indiana Pacers: 103-91.

16 uur geleden
Thunder verslaat Pacers in zevende duel van NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP/RTR) - Oklahoma City Thunder heeft Indiana Pacers verslagen in het zevende en laatste duel in de NBA-finale in het Amerikaanse Oklahoma City. Het werd 103-91.

18 uur geleden