Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
"De reden dat alle mensen hier nu naar shorttrack kijken, komt door jou", zei technisch directeur Remy de Wit in Tilburg, na afloop van de EK. "Je was keihard achter de schermen en voor de schermen, maar altijd in het belang van het Nederlandse shorttrack. Je maakte ons vooral trots."
Knegt liet zijn tranen op de ijsvloer de vrije loop. De 36-jarige Fries hoopte in februari nog één keer mee te doen aan de Olympische Spelen, maar mede door een bilblessure zat dat er niet in. "Toen ik begon met shorttrack, zat er niemand op de tribune. Ja, alleen onze ouders. Als ik nu om me heen kijk, heb ik geen idee wie al deze mensen zijn. Dat vind ik mooi."
Medailles
Knegt won bij de Olympische Spelen van 2014 in Sotsji een bronzen medaille op de 1000 meter. Dat was voor Nederland de eerste olympische medaille in het shorttrack. Op de Winterspelen van 2018 in Pyeongchang behaalde hij de zilveren medaille op de 1500 meter. De 'Schicht uit Bantega' bemachtigde in zijn carrière ook vijf wereldtitels. In totaal won Knegt 37 medailles op EK's, WK's en Olympische Spelen.
De shorttracker kende ook grote fysieke tegenslag. Bij het aansteken van een houtkachel liep Knegt in januari 2019 ernstige brandwonden op. Na een lange revalidatie kwam hij er bovenop en maakte ook weer zijn rentree in de topsport, met onder meer deelname aan de Olympische Spelen van Beijing in 2022.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
7 uur geleden