Shorttracker Knegt denkt dat hij nu beter is dan 'oude Sjinkie'
BEIJING (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt denkt dat hij nu beter is dan de 'oude Sjinkie'. Dat zegt de 32-jarige Fries een dag voor de start van de Olympische Spelen van Beijing. "Ik heb me de afgelopen vier jaar niet zo gevoeld als dat ik me nu op het ijs voel."
Knegt doet in China voor de vierde keer mee aan de Spelen en voelt zich relaxed. Met Suzanne Schulting momenteel als het boegbeeld van het shorttrack, ligt er voor Knegt gevoelsmatig minder druk op als vier jaar geleden bij de Spelen van Pyeongchang. Hij is benieuwd of hem dat ook gaat helpen op het ijs.
De shorttracker die in Sotsji in 2014 brons veroverde en vier jaar later zilver greep, gaat nu in ieder geval voor een medaille. "Dat moet lukken toch? Ik heb daar vier kansen voor, want de twee relays tellen bij mij gewoon mee. Als ik met de relay een medaille win, ben ik ook helemaal happy." Natuurlijk wil Knegt het liefst goud, maar hij zal met minder dan goud niet zo teleurgesteld zijn als vier jaar geleden, zegt hij.
De snelste
Knegt heeft naar eigen zeggen een enorme stap vooruit gemaakt in de afgelopen acht weken. "Waar ik eerst niet de snelste was in de trainingen, merk ik dat ik nu de snelste ben en de jongens een slag voor ben. De laatste wereldbekerwedstrijd in Dordrecht afgelopen najaar ging al goed en ik heb daarna geen dipje meer gehad. Ik merk dat ik elke dag fitter word. Niet zoals vier jaar geleden toen de bloedvorm tijdens de Spelen eigenlijk al een beetje weg was."
Op de documentaire 'Sjinkie: Spelen met Vuur', over zijn ernstige ongeluk en de lange weg daarna, heeft Knegt alleen maar positieve reacties gekregen, al schrok hij zelf ook wel toen hij sommige beelden terugzag. "Ik had het natuurlijk zelf nooit zo teruggezien. Ik vertelde er soms over op een manier dat het wel meeviel, maar uiteindelijk was het toch best wel heftig. Ik wist het wel, maar als je het weer hoort van artsen... Ik ben heel blij dat ik weer in staat ben om mee te doen voor de prijzen. Dat is iets waar ik trots op kan zijn en waar ik ook opgelucht over ben."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.
8 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.
10 uur geleden