Shorttracker De Laat mist brons in eindklassement EK
DEBRECEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat heeft naast het brons gegrepen op de Europese titelstrijd in de Hongaarse stad Debrecen. De 25-jarige shorttracker begon aan de superfinale over 3000 meter als de nummer 3 van het klassement, maar zakte door de zege van de Rus Semen Elistratov naar de vierde plaats.
De Europese titel ging naar de Hongaar Shaoang Liu. Hij nam de titel over van zijn broer Shaolin Sandor Liu, die met twee punten minder als tweede eindigde. Elistratov werd met 65 punten derde voor De Laat, die met 50 punten genoegen moest nemen met de vierde plaats.
In de superfinale bemoeiden de twee Hongaren, al zeker van goud en zilver, zich niet meer met de eindzege. In de slotronde passeerde Elistratov buitenom de Belg Stijn Desmet. De Laat raakte ingesloten en finishte als derde. De Rus pakte zo voldoende punten om de Nederlander in te halen in het klassement.
Meer uit Sport
BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
3 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
20 uur geleden