Shorttracker De Laat mist brons in eindklassement EK
DEBRECEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat heeft naast het brons gegrepen op de Europese titelstrijd in de Hongaarse stad Debrecen. De 25-jarige shorttracker begon aan de superfinale over 3000 meter als de nummer 3 van het klassement, maar zakte door de zege van de Rus Semen Elistratov naar de vierde plaats.
De Europese titel ging naar de Hongaar Shaoang Liu. Hij nam de titel over van zijn broer Shaolin Sandor Liu, die met twee punten minder als tweede eindigde. Elistratov werd met 65 punten derde voor De Laat, die met 50 punten genoegen moest nemen met de vierde plaats.
In de superfinale bemoeiden de twee Hongaren, al zeker van goud en zilver, zich niet meer met de eindzege. In de slotronde passeerde Elistratov buitenom de Belg Stijn Desmet. De Laat raakte ingesloten en finishte als derde. De Rus pakte zo voldoende punten om de Nederlander in te halen in het klassement.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst dit jaar een set moeten inleveren op de Australian Open. De Duitser bereikte ten koste van de Fransman Ugo Humbert de kwartfinales in vier sets: 6-1 2-6 6-3 6-2. Zverev had al zijn voorgaande partijen op het eerste grandslamtoernooi van het seizoen in drie sets gewonnen.
26 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De als eerste geplaatste tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de wereld uit Belarus versloeg in 62 minuten de Russische tiener Mirra Andrejeva: 6-1 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp zijn er niet in geslaagd de kwartfinales te halen in het dubbelspel op de Australian Open. De Portugezen Nuno Borges en Francisco Cabral waren in drie sets net te sterk voor de Nederlanders. De setstanden waren 7-5 (5) 3-6 6-3.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder al te veel problemen geplaatst voor de kwartfinales van de Australian Open. De Spaanse nummer 3 van de plaatsingslijst zag zijn tegenstander Jack Draper uit Groot-Brittannië na twee sets met een heupblessure opgeven. Daarmee is een duel met tienvoudig winnaar Novak Djokovic aanstaande, mits de Serviër zich ten koste van de Tsjech Jiri Lehecka bij de laatste acht voegt. Die partij is later op zondag.
2 uur geledenVARAZDIN (ANP/DPA) - De handbalbond van Noord-Macedonië heeft een geldboete gekregen voor de rellen tijdens de wedstrijd tegen Nederland op het WK. Ook het Kroatische organisatiecomité wordt bestraft, meldt de internationale handbalbond IHF. Om welke bedragen het gaat, zegt de IHF niet.
13 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De waterpolosters van Oranje hebben tijdens de World Cup in het Griekse Alexandroupolis een duidelijke 16-8-nederlaag geleden tegen olympisch kampioen Spanje. In de eerste helft van de wedstrijd, een herhaling van de halve finale van de afgelopen Spelen in Parijs, hield de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis de schade beperkt tot 6-5. In de laatste kwarten was Spanje veel beter: 3-1 3-4 4-1 6-2.
13 uur geledenVARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers kunnen op het wereldkampioenschap niet langer beschikken over Alec Smit. De rechterhoekspeler liep tijdens de training een hamstringblessure op. Bondscoach Staffan Olsson riep Rob Schmeits op als vervanger.
14 uur geleden