Shorttracker De Laat derde Nederlandse deelnemer op 1500 meter
BEIJING (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat doet woensdag bij de Olympische Spelen mee aan de 1500 meter. Bondscoach Jeroen Otter moest nog één Nederlander aanwijzen voor die afstand en hij heeft voor de 27-jarige Fries gekozen.
De Laat, die dinsdag in het Capital Indoor Stadium strandde in de halve finales op de 1000 meter en vervolgens de B-finale won, is ingedeeld in de vierde kwartfinale. Sjinkie Knegt (zesde kwartfinale) en Sven Roes (tweede kwartfinale) zijn de andere twee Oranje-rijders op de 1500 meter.
Behalve de kwartfinales staan woensdag ook direct de halve finales en de finale op het programma in Beijing.
Knegt behaalde vier jaar geleden bij de Spelen van Pyeongchang zilver op de 1500 meter. De Olympische Spelen in China begon hij teleurstellend. Knegt werd in de kwartfinales van de 1000 meter gediskwalificeerd.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
8 uur geleden