Shorttracker Brunsmann langdurig uitgeschakeld
UTRECHT (ANP) - Voor shorttracker Jasper Brunsmann lijkt het schaatsseizoen nu al voorbij. De Nederlandse kampioen op de 500 meter heeft dinsdag een operatie ondergaan na een zware valpartij onlangs bij wedstrijden om de KNSB Cup in Utrecht. Aanvankelijk werd gedacht aan een botbreuk, maar nader medisch onderzoek wees uit dat er aanzienlijk meer letsel zit in zijn gehavende knie.
"Er zijn twee pezen kapot, waaronder ook een stukje spier. Een pees is helemaal door, de andere voor de helft", lichtte Brunsmann (20) toe op schaatsen.nl. Ook het kapsel op zijn knie is kapot en is er een stukje van zijn dijbeen afgebroken. Na de ingreep zal Brunsmann enkele maanden moeten revalideren. De Fries rekent er zelf niet meer op dat hij dit seizoen, dat tot half maart duurt, nog in actie komt.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
2 uur geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
3 uur geledenMORRISTOWN (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt zo goed als zeker bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko. De aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure en hij ontbrak ook woensdag op het trainingscomplex van Brazilië in Morristown, New Jersey.
16 uur geledenOSLO (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder heeft na overwinningen in Shanghai en Stockholm geen derde zege kunnen boeken in de Diamond League. De Sportvrouw van het Jaar legde het bij de Bislett Games in Oslo af tegen de Amerikaanse Chase Jackson. Schilder stootte de 4 kilogram zware kogel naar 20,11 meter, goed voor de tweede plaats. Jackson won met een afstand van 20,74. De Canadese Sarah Mitton eindigde in Oslo als derde met een stoot van 19,89 meter.
20 uur geledenBEIJING/TENERIFE (ANP/BELGA) - Beijing krijgt in 2028 een schaatsprimeur. De internationale schaatsunie ISU heeft bepaald dat in de Chinese hoofdstad de wereldkampioenschappen langebaanschaatsen, shorttrack, kunstrijden en synchroonschaatsen tegelijkertijd plaatsvinden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat de vier schaatsdisciplines gezamenlijk in één stad samenkomen voor hun mondiale titelstrijd.
21 uur geleden