Shorttrackcoach Otter: Knegt wil zijn plek terugveroveren
DORDRECHT (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt maakt sinds zijn terugkeer een getergde indruk op coach Jeroen Otter. De 30-jarige Fries ontbrak een jaar nadat hij ernstige brandwonden opliep toen hij thuis de houtkachel wilde aansteken.
"Sjinkie heeft heel lang aan de top gestaan. Anderen zijn in dat gat gesprongen toen hij weg was", aldus Otter woensdag in het Dordrechts Museum, waar hij vooruit keek op de wereldbekerfinale van komend weekeinde in Dordrecht. "Sjinkie heeft wel iets van zijn status verloren. Het is wel een 'mannetje'. Hij wil heel graag zijn plek terugveroveren."
Als het aan Knegt ligt, had hij al eerder dan aankomend weekeinde zijn rentree gemaakt. Dat was niet verantwoord, vond Otter. "Je moet daar ook een stukje zelfbescherming in meenemen. Je wilt hem niet door het ijs laten zakken. Nu is hij er wel klaar voor, anders hadden we hem niet laten starten. We doen dit niet omdat we Sjinkie zielig vinden."
Niveau gestegen
Otter is benieuwd waar Knegt na een jaar afwezigheid staat. "Hoe is zijn fysieke capaciteit? Dat is de grote vraag. Heeft hij die explosie om die stap te maken?"
Olympisch kampioene Suzanne Schulting is blij dat Knegt weer terug is in het team. "Hij heeft veel ervaring. Sjinkie is dezelfde gebleven. Qua kracht heeft hij wel wat ingeleverd. En het niveau in de wereldbeker is wel gestegen. Het is lastig om een uitspraak te doen waar hij nu staat. Dat weten we na komend weekeinde."
De shorttrackers maken inmiddels wat grappen over het ongeval van Knegt. "Sjinkie is nuchter. Zelf maakt hij de hardste grappen", zegt Schulting.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
20 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geleden