Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackcoach Otter: Knegt wil zijn plek terugveroveren

Shorttrackcoach Otter: Knegt wil zijn plek terugveroveren

DORDRECHT (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt maakt sinds zijn terugkeer een getergde indruk op coach Jeroen Otter. De 30-jarige Fries ontbrak een jaar nadat hij ernstige brandwonden opliep toen hij thuis de houtkachel wilde aansteken.

"Sjinkie heeft heel lang aan de top gestaan. Anderen zijn in dat gat gesprongen toen hij weg was", aldus Otter woensdag in het Dordrechts Museum, waar hij vooruit keek op de wereldbekerfinale van komend weekeinde in Dordrecht. "Sjinkie heeft wel iets van zijn status verloren. Het is wel een 'mannetje'. Hij wil heel graag zijn plek terugveroveren."

Als het aan Knegt ligt, had hij al eerder dan aankomend weekeinde zijn rentree gemaakt. Dat was niet verantwoord, vond Otter. "Je moet daar ook een stukje zelfbescherming in meenemen. Je wilt hem niet door het ijs laten zakken. Nu is hij er wel klaar voor, anders hadden we hem niet laten starten. We doen dit niet omdat we Sjinkie zielig vinden."

Niveau gestegen

Otter is benieuwd waar Knegt na een jaar afwezigheid staat. "Hoe is zijn fysieke capaciteit? Dat is de grote vraag. Heeft hij die explosie om die stap te maken?"

Olympisch kampioene Suzanne Schulting is blij dat Knegt weer terug is in het team. "Hij heeft veel ervaring. Sjinkie is dezelfde gebleven. Qua kracht heeft hij wel wat ingeleverd. En het niveau in de wereldbeker is wel gestegen. Het is lastig om een uitspraak te doen waar hij nu staat. Dat weten we na komend weekeinde."

De shorttrackers maken inmiddels wat grappen over het ongeval van Knegt. "Sjinkie is nuchter. Zelf maakt hij de hardste grappen", zegt Schulting.

Meer uit Sport

Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

52 minuten geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

2 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

3 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

10 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

20 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

22 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

22 uur geleden