Shorttrackcoach Otter: Knegt wil zijn plek terugveroveren
DORDRECHT (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt maakt sinds zijn terugkeer een getergde indruk op coach Jeroen Otter. De 30-jarige Fries ontbrak een jaar nadat hij ernstige brandwonden opliep toen hij thuis de houtkachel wilde aansteken.
"Sjinkie heeft heel lang aan de top gestaan. Anderen zijn in dat gat gesprongen toen hij weg was", aldus Otter woensdag in het Dordrechts Museum, waar hij vooruit keek op de wereldbekerfinale van komend weekeinde in Dordrecht. "Sjinkie heeft wel iets van zijn status verloren. Het is wel een 'mannetje'. Hij wil heel graag zijn plek terugveroveren."
Als het aan Knegt ligt, had hij al eerder dan aankomend weekeinde zijn rentree gemaakt. Dat was niet verantwoord, vond Otter. "Je moet daar ook een stukje zelfbescherming in meenemen. Je wilt hem niet door het ijs laten zakken. Nu is hij er wel klaar voor, anders hadden we hem niet laten starten. We doen dit niet omdat we Sjinkie zielig vinden."
Niveau gestegen
Otter is benieuwd waar Knegt na een jaar afwezigheid staat. "Hoe is zijn fysieke capaciteit? Dat is de grote vraag. Heeft hij die explosie om die stap te maken?"
Olympisch kampioene Suzanne Schulting is blij dat Knegt weer terug is in het team. "Hij heeft veel ervaring. Sjinkie is dezelfde gebleven. Qua kracht heeft hij wel wat ingeleverd. En het niveau in de wereldbeker is wel gestegen. Het is lastig om een uitspraak te doen waar hij nu staat. Dat weten we na komend weekeinde."
De shorttrackers maken inmiddels wat grappen over het ongeval van Knegt. "Sjinkie is nuchter. Zelf maakt hij de hardste grappen", zegt Schulting.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
8 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
11 uur geleden