Shorttrackcoach Otter: als Schulting relaxed is, ben ik dat ook
HEERENVEEN (ANP) - Vier jaar geleden lag de focus op Sjinkie Knegt, dit keer zijn de ogen in de Nederlandse shorttrackwereld bij de Olympische Spelen volledig gericht op Suzanne Schulting. De 24-jarige Friezin heeft zichzelf ten doel gesteld meerdere gouden medailles te winnen in Beijing. Bondscoach Jeroen Otter heeft er vertrouwen in dat Schulting goed met de druk om kan gaan. "Als zij relaxed is, dan ben ik dat ook."
Otter is blij dat de shorttrackploeg woensdag richting Beijing vertrekt. De laatste periode in Nederland is volgens hem allesbehalve leuk. "Het zijn ellendige weken voor sporters. Als je in trainingen snel rijdt, vraag je jezelf af of je dat niveau vast kan houden tot de Spelen. Rijd je niet snel genoeg, ben je bang of je nog wel in vorm komt. Heb je zware benen, stel je jezelf de vraag of je misschien vermoeid bent. Het zal nooit geweldig voelen."
Knegt wist de hoge verwachtingen in 2018 in Pyeongchang niet waar te maken. De rijder moest zich tevreden stellen met zilver op de 1500 meter, na zijn bronzen medaille op de 1000 meter vier jaar eerder in Sotsji. Hij had op meer gerekend.
Hoge verwachtingen
Bij Schulting, die de voorbije seizoenen vrijwel alle grote wedstrijden won, liggen de verwachtingen nog veel hoger. Ze wil geen exact aantal noemen, maar met één gouden plak zal ze niet tevreden zijn.
"Het hele land verwacht wat van haar. Dat is terecht ook. Ze heeft een mooi palmares, maar daar hoor nog wat bij", aldus Otter over Schulting, die vier jaar terug goud behaalde op de 1000 meter. "Dat kan ook als ze goed handelt. 'Power is nothing without control' (macht/kracht is niets zonder controle). Daar geloof ik heel erg in. Zorg dat je die controle houdt. Zowel fysiek als mentaal."
Nederland won vier medailles bij het shorttrack bij de vorige Spelen. Hoeveel dat er nu moeten worden, wil Otter niet zeggen. "We willen met Nederland in de top tien eindigen. Daar kom je alleen met veel medailles. In het shorttrack gaat het erom dat je nooit over finales praat als er nog een halve finale gereden moet worden. Ik heb zelf ook wel eens meegemaakt dat ik de hoogste verwachtingen had en dat het er niet uitkwam."
Meer uit Sport
METZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van officieel 1.59,07 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens uit 2001.
48 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de Olympische Spelen in Milaan buiten het podium op de 5000 meter geëindigd. Chris Huizinga was in het Milano Speed Skating Stadium de beste Nederlander op de zevende plaats. Het goud ging naar de Noor Sander Eitrem in een olympisch record van 6.03,95. Metodej Jilek uit Tsjechië pakte het zilver en Riccardo Lorello uit Italië won het brons.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Atlete Minke Bisschops is op de 60 meter naar de derde plaats geklommen op de Nederlandse ranglijst aller tijden. De sprintster klokte bij indoorwedstrijden in het Franse Metz 7,11 seconden. Dat is even snel als Els Vader in 1987. Nelli Cooman en Dafne Schippers delen de eerste plaats met 7,00. Cooman liep die tijd in 1986, Schippers in 2016.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Marcel Bosker sloeg zondag bij de start van zijn olympische rit op de 5 kilometer in Milaan dicht. "Ik was vrij relaxed tot ik het ijs op ging. Bij de start voelde ik een hartslag van 170", vertelde de Nederlandse schaatser in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
3 uur geleden