Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackcoach Otter: als Schulting relaxed is, ben ik dat ook

Shorttrackcoach Otter: als Schulting relaxed is, ben ik dat ook

HEERENVEEN (ANP) - Vier jaar geleden lag de focus op Sjinkie Knegt, dit keer zijn de ogen in de Nederlandse shorttrackwereld bij de Olympische Spelen volledig gericht op Suzanne Schulting. De 24-jarige Friezin heeft zichzelf ten doel gesteld meerdere gouden medailles te winnen in Beijing. Bondscoach Jeroen Otter heeft er vertrouwen in dat Schulting goed met de druk om kan gaan. "Als zij relaxed is, dan ben ik dat ook."

Otter is blij dat de shorttrackploeg woensdag richting Beijing vertrekt. De laatste periode in Nederland is volgens hem allesbehalve leuk. "Het zijn ellendige weken voor sporters. Als je in trainingen snel rijdt, vraag je jezelf af of je dat niveau vast kan houden tot de Spelen. Rijd je niet snel genoeg, ben je bang of je nog wel in vorm komt. Heb je zware benen, stel je jezelf de vraag of je misschien vermoeid bent. Het zal nooit geweldig voelen."

Knegt wist de hoge verwachtingen in 2018 in Pyeongchang niet waar te maken. De rijder moest zich tevreden stellen met zilver op de 1500 meter, na zijn bronzen medaille op de 1000 meter vier jaar eerder in Sotsji. Hij had op meer gerekend.

Hoge verwachtingen

Bij Schulting, die de voorbije seizoenen vrijwel alle grote wedstrijden won, liggen de verwachtingen nog veel hoger. Ze wil geen exact aantal noemen, maar met één gouden plak zal ze niet tevreden zijn.

"Het hele land verwacht wat van haar. Dat is terecht ook. Ze heeft een mooi palmares, maar daar hoor nog wat bij", aldus Otter over Schulting, die vier jaar terug goud behaalde op de 1000 meter. "Dat kan ook als ze goed handelt. 'Power is nothing without control' (macht/kracht is niets zonder controle). Daar geloof ik heel erg in. Zorg dat je die controle houdt. Zowel fysiek als mentaal."

Nederland won vier medailles bij het shorttrack bij de vorige Spelen. Hoeveel dat er nu moeten worden, wil Otter niet zeggen. "We willen met Nederland in de top tien eindigen. Daar kom je alleen met veel medailles. In het shorttrack gaat het erom dat je nooit over finales praat als er nog een halve finale gereden moet worden. Ik heb zelf ook wel eens meegemaakt dat ik de hoogste verwachtingen had en dat het er niet uitkwam."

Meer uit Sport

Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

2 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

16 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

16 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

17 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

17 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

18 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

18 uur geleden