Shorttrackcoach Kerstholt: als ik zou wachten, ben ik een watje
BREUKELEN (ANP) - Niels Kerstholt wil niet spreken van een moeilijke start als bondscoach van de Nederlandse shorttrackers. Suzanne Schulting en Sjinkie Knegt, de twee boegbeelden van de Oranje-formatie, zeiden maandag bij de teampresentatie te moeten wennen aan zijn werkwijze.
"Je hebt acht tot twaalf jaar lang met een coach samengewerkt", aldus Kerstholt over Jeroen Otter, die na afgelopen seizoen besloot een stap terug te doen. "Een coach bovendien die een van de besten is die we ooit gehad hebben. Als iets dan niet loopt, kijk je automatisch terug naar hoe het vroeger ging. Is dat niet logisch?"
Het zogenoemde 'instapmoment' voor de 39-jarige Kerstholt was wat dat betreft niet ideaal. Hij heeft grote schoenen te vullen. Toch weerhield dat de oud-shorttracker er niet van aan de klus te beginnen. "Als je dat niet doet, ben je in mijn ogen een watje. Dat is toch geen instelling, geen manier van leven?"
Kritiek op saaie trainingsvormen
Schulting had maandag vooral kritiek op de saaie trainingsvormen. Het ging de eerste weken van het seizoen zelfs zo ver dat ze soms huilend op de baan stond en er geen zin meer in had. "De eerste vier weken na de zomervakantie wilden we de snelheid er weer in krijgen bij onze sporters. Dat deden we met elke keer dezelfde oefeningen. Sommige sporters vinden dat fijn, anderen niet", aldus Kerstholt. "Ik krijg dit soort dingen constant over me heen. Soms denk je wel eens: houd nou even je kop dicht."
De nieuwe bondscoach merkt dat de frustratie in de groep vooral bij de wat oudere shorttrackers zit. Het programma is soms wat bijgestuurd, maar daarin zit wel een bepaalde grens. "Het kan niet zo zijn dat sporters het programma gaan bepalen. Geëxperimenteer is leuk, maar dat gaan we ook weer niet te veel doen. Bovendien horen het trainingsprogramma en de aanpak van Jeroen Otter bij Jeroen Otter. Het zou niet goed zijn als wij dat na gaan doen. Misschien komt er wel een keer een clash, dat is niet erg. Als ik had gedacht dit niet te kunnen, was ik er niet aan begonnen."
Otter neemt een jaar rust en keert daarna mogelijk terug in de begeleidingsstaf. Een besluit moet daarover nog worden genomen. "Het kan wel of het kan niet", zegt Kerstholt. "Ik ben aangenomen als bondscoach voor de lange termijn. Jeroen fungeert nu voorlopig als klankbord voor mij."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
9 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden