Shorttrackcoach Kerstholt: als ik zou wachten, ben ik een watje
BREUKELEN (ANP) - Niels Kerstholt wil niet spreken van een moeilijke start als bondscoach van de Nederlandse shorttrackers. Suzanne Schulting en Sjinkie Knegt, de twee boegbeelden van de Oranje-formatie, zeiden maandag bij de teampresentatie te moeten wennen aan zijn werkwijze.
"Je hebt acht tot twaalf jaar lang met een coach samengewerkt", aldus Kerstholt over Jeroen Otter, die na afgelopen seizoen besloot een stap terug te doen. "Een coach bovendien die een van de besten is die we ooit gehad hebben. Als iets dan niet loopt, kijk je automatisch terug naar hoe het vroeger ging. Is dat niet logisch?"
Het zogenoemde 'instapmoment' voor de 39-jarige Kerstholt was wat dat betreft niet ideaal. Hij heeft grote schoenen te vullen. Toch weerhield dat de oud-shorttracker er niet van aan de klus te beginnen. "Als je dat niet doet, ben je in mijn ogen een watje. Dat is toch geen instelling, geen manier van leven?"
Kritiek op saaie trainingsvormen
Schulting had maandag vooral kritiek op de saaie trainingsvormen. Het ging de eerste weken van het seizoen zelfs zo ver dat ze soms huilend op de baan stond en er geen zin meer in had. "De eerste vier weken na de zomervakantie wilden we de snelheid er weer in krijgen bij onze sporters. Dat deden we met elke keer dezelfde oefeningen. Sommige sporters vinden dat fijn, anderen niet", aldus Kerstholt. "Ik krijg dit soort dingen constant over me heen. Soms denk je wel eens: houd nou even je kop dicht."
De nieuwe bondscoach merkt dat de frustratie in de groep vooral bij de wat oudere shorttrackers zit. Het programma is soms wat bijgestuurd, maar daarin zit wel een bepaalde grens. "Het kan niet zo zijn dat sporters het programma gaan bepalen. Geëxperimenteer is leuk, maar dat gaan we ook weer niet te veel doen. Bovendien horen het trainingsprogramma en de aanpak van Jeroen Otter bij Jeroen Otter. Het zou niet goed zijn als wij dat na gaan doen. Misschien komt er wel een keer een clash, dat is niet erg. Als ik had gedacht dit niet te kunnen, was ik er niet aan begonnen."
Otter neemt een jaar rust en keert daarna mogelijk terug in de begeleidingsstaf. Een besluit moet daarover nog worden genomen. "Het kan wel of het kan niet", zegt Kerstholt. "Ik ben aangenomen als bondscoach voor de lange termijn. Jeroen fungeert nu voorlopig als klankbord voor mij."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
1 dag geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
1 dag geleden