Shoeby ontloopt faillissement, akkoord met schuldeisers
ROSMALEN (ANP) - Modewinkelketen Shoeby heeft een faillissement ontlopen via een WHOA-procedure waarbij een akkoord is bereikt met schuldeisers. Shoeby had lang last van coronamaatregelen waardoor winkels dicht moesten. Daardoor ging het familiebedrijf met ruim 230 winkels bijna kopje-onder.
De nieuwe WHOA-regeling is bedoeld voor gezonde bedrijven die kampen met een te hoge schuldenlast. Volgens Shoeby biedt deze nu de mogelijkheid om de laatste stap te zetten in het herstructureringsplan van het bedrijf. De regeling werd woensdag goedgekeurd door de rechter.
Shoeby zegt "in goed overleg" tot een akkoord te zijn gekomen met schuldeisers. "De crediteuren zullen een eenmalige betaling ontvangen, gebaseerd op een percentage van hun uitstaande vordering, tegen finale kwijting." Shoeby benadrukt dat het in de kern een gezond bedrijf is. Door de lockdowns moest de keten fors afschrijven op voorraden waardoor de resultaten onder druk kwamen te staan.
Financiers
Volgens de Brabantse onderneming blijven ING en Van Deursen Beheer de financiers van het bedrijf. Van Deursen Beheer verstrekt volgens het plan een nieuwe lening om Shoeby in staat te stellen het akkoord uit te voeren.
De winkelketen werd meer dan veertig jaar geleden opgericht en begon met een winkel in Den Bosch. Het bedrijf profileert zichzelf als winkelketen waar klanten veel persoonlijke stijladviezen krijgen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
7 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
11 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
12 uur geleden