Shoeby ontloopt faillissement, akkoord met schuldeisers
ROSMALEN (ANP) - Modewinkelketen Shoeby heeft een faillissement ontlopen via een WHOA-procedure waarbij een akkoord is bereikt met schuldeisers. Shoeby had lang last van coronamaatregelen waardoor winkels dicht moesten. Daardoor ging het familiebedrijf met ruim 230 winkels bijna kopje-onder.
De nieuwe WHOA-regeling is bedoeld voor gezonde bedrijven die kampen met een te hoge schuldenlast. Volgens Shoeby biedt deze nu de mogelijkheid om de laatste stap te zetten in het herstructureringsplan van het bedrijf. De regeling werd woensdag goedgekeurd door de rechter.
Shoeby zegt "in goed overleg" tot een akkoord te zijn gekomen met schuldeisers. "De crediteuren zullen een eenmalige betaling ontvangen, gebaseerd op een percentage van hun uitstaande vordering, tegen finale kwijting." Shoeby benadrukt dat het in de kern een gezond bedrijf is. Door de lockdowns moest de keten fors afschrijven op voorraden waardoor de resultaten onder druk kwamen te staan.
Financiers
Volgens de Brabantse onderneming blijven ING en Van Deursen Beheer de financiers van het bedrijf. Van Deursen Beheer verstrekt volgens het plan een nieuwe lening om Shoeby in staat te stellen het akkoord uit te voeren.
De winkelketen werd meer dan veertig jaar geleden opgericht en begon met een winkel in Den Bosch. Het bedrijf profileert zichzelf als winkelketen waar klanten veel persoonlijke stijladviezen krijgen.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.
25 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.
34 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.
2 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
22 uur geleden