SHO: verdeling van geld actiedag Giro555 nog niet bepaald
HILVERSUM (ANP) - De verdeling van het geld dat wordt ingezameld via Giro555 voor de slachtoffers in het Midden-Oosten staat nog niet vast. Dat meldt een woordvoerder van de samenwerkende hulporganisaties (SHO) achter Giro555 naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf. De krant meldt dat er binnen enkele deelnemende omroepen bezwaren zouden zijn tegen de manier waarop geld wordt verdeeld. NPO, RTL en Talpa werken gezamenlijk mee aan een actiedag op 16 oktober.
Volgens De Telegraaf zou het geld uitgekeerd worden volgens de verdeling: 60 procent voor Gaza, 35 procent voor Libanon en 5 procent voor Israël. Een woordvoerster van Giro555 zegt echter dat zo'n verdeling niet vastligt. "We verdelen het geld zo: waar op dat moment de nood het hoogst is. Die inschattingen wisselen met de dag. De percentages genoemd in het artikel van De Telegraaf kloppen waarschijnlijk al lang niet meer op het moment dat het geld binnenkomt en besteed wordt voor hulpverlening."
Volgens De Telegraaf vinden enkele omroepen de bijdrage aan Israël te karig. De NPO laat donderdag weten niet over de verdeling van de gelden te gaan en verwijst naar Giro555.
Updates
De NPO brengt volgende week woensdag gedurende de hele dag op alle radio- en televisiezenders updates over de hulpactie van Giro555 voor het Midden-Oosten. In de avond zijn er op NPO 1, RTL en SBS twee langere updates over de actie, maar er komt geen groot programma rond de actie. Het is nog niet duidelijk wie de updates gaat presenteren, aldus de NPO.
Met de actiedag wil Giro555 aandacht vragen voor "alle slachtoffers van het escalerende geweld in het Midden-Oosten". Ook DPG Media en Mediahuis ondersteunen de actie. Volgens de organisaties hebben honderdduizenden mensen in Libanon, Gaza, de Westelijke Jordaanoever, Israël en Syrië dringend humanitaire hulp nodig om te overleven.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.
1 uur geledenEERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
7 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
17 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
17 uur geleden