Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SHO: verdeling van geld actiedag Giro555 nog niet bepaald

SHO: verdeling van geld actiedag Giro555 nog niet bepaald

HILVERSUM (ANP) - De verdeling van het geld dat wordt ingezameld via Giro555 voor de slachtoffers in het Midden-Oosten staat nog niet vast. Dat meldt een woordvoerder van de samenwerkende hulporganisaties (SHO) achter Giro555 naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf. De krant meldt dat er binnen enkele deelnemende omroepen bezwaren zouden zijn tegen de manier waarop geld wordt verdeeld. NPO, RTL en Talpa werken gezamenlijk mee aan een actiedag op 16 oktober.

Volgens De Telegraaf zou het geld uitgekeerd worden volgens de verdeling: 60 procent voor Gaza, 35 procent voor Libanon en 5 procent voor Israël. Een woordvoerster van Giro555 zegt echter dat zo'n verdeling niet vastligt. "We verdelen het geld zo: waar op dat moment de nood het hoogst is. Die inschattingen wisselen met de dag. De percentages genoemd in het artikel van De Telegraaf kloppen waarschijnlijk al lang niet meer op het moment dat het geld binnenkomt en besteed wordt voor hulpverlening."

Volgens De Telegraaf vinden enkele omroepen de bijdrage aan Israël te karig. De NPO laat donderdag weten niet over de verdeling van de gelden te gaan en verwijst naar Giro555.

Updates

De NPO brengt volgende week woensdag gedurende de hele dag op alle radio- en televisiezenders updates over de hulpactie van Giro555 voor het Midden-Oosten. In de avond zijn er op NPO 1, RTL en SBS twee langere updates over de actie, maar er komt geen groot programma rond de actie. Het is nog niet duidelijk wie de updates gaat presenteren, aldus de NPO.

Met de actiedag wil Giro555 aandacht vragen voor "alle slachtoffers van het escalerende geweld in het Midden-Oosten". Ook DPG Media en Mediahuis ondersteunen de actie. Volgens de organisaties hebben honderdduizenden mensen in Libanon, Gaza, de Westelijke Jordaanoever, Israël en Syrië dringend humanitaire hulp nodig om te overleven.

Meer uit Binnenland

Honderden demonstreren in IJsselstein tegen asielnoodopvang

IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.

3 uur geleden
Rechter: minister mocht bed-bad-brood van 16 mensen niet stoppen

ROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.

3 uur geleden
Aantal opvangplekken asielzoekers Loosdrecht teruggeschroefd

LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.

6 uur geleden
OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

7 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

7 uur geleden
Rutte: als iemand lintje verdient, is het MH17-voorzitter Ploeg

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.

8 uur geleden
Lintje voor directeur is erkenning van tomeloze inzet, zegt Pride

AMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.

8 uur geleden