Shirt Maradona geveild voor 8,4 miljoen euro
LONDEN (ANP) - Het shirt dat Diego Armando Maradona zou hebben gedragen tijdens de kwartfinale van het WK tegen Engeland in 1986 is geveild door Sotheby's voor 8,4 miljoen euro. In die wedstrijd scoorde Maradona twee beroemde doelpunten. De eerste was de zogeheten 'hand van God', waarbij de Argentijn de bal in de goal sloeg. Daarna soleerde Maradona vanaf de middenlijn naar de goal en schoot hij zijn tweede goal binnen. Het shirt werd aangeboden door voormalig Engels international Steve Hodge, die het shirt na de wedstrijd met Maradona zou hebben geruild.
De familie van de Argentijnse voetballer zei begin april dat het bewuste shirt in handen is van iemand anders dan Hodge. Het geveilde shirt zou het shirt zijn dat Maradona droeg in de eerste helft van de wedstrijd, hij scoorde de doelpunten in de tweede helft. Sotheby's zegt dat er uitgebreid onderzoek is gedaan en dat is vastgesteld dat Maradona het geveilde shirt droeg in de tweede helft.
Hodge heeft zelf gezegd dat hij het shirt direct na afloop van de wedstrijd ruilde met Maradona. Sinds 2002 was het shirt uitgeleend aan het voetbalmuseum in Manchester.
Wie het shirt heeft gekocht is niet bekendgemaakt. Het veilinghuis zegt dat zeven mensen hebben geboden. Het winnende bod was flink hoger dan de verwachte 7,1 miljoen euro.
Maradona overleed op 25 november 2020.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
2 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden