Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shirt Maradona geveild voor 8,4 miljoen euro

Shirt Maradona geveild voor 8,4 miljoen euro

LONDEN (ANP) - Het shirt dat Diego Armando Maradona zou hebben gedragen tijdens de kwartfinale van het WK tegen Engeland in 1986 is geveild door Sotheby's voor 8,4 miljoen euro. In die wedstrijd scoorde Maradona twee beroemde doelpunten. De eerste was de zogeheten 'hand van God', waarbij de Argentijn de bal in de goal sloeg. Daarna soleerde Maradona vanaf de middenlijn naar de goal en schoot hij zijn tweede goal binnen. Het shirt werd aangeboden door voormalig Engels international Steve Hodge, die het shirt na de wedstrijd met Maradona zou hebben geruild.

De familie van de Argentijnse voetballer zei begin april dat het bewuste shirt in handen is van iemand anders dan Hodge. Het geveilde shirt zou het shirt zijn dat Maradona droeg in de eerste helft van de wedstrijd, hij scoorde de doelpunten in de tweede helft. Sotheby's zegt dat er uitgebreid onderzoek is gedaan en dat is vastgesteld dat Maradona het geveilde shirt droeg in de tweede helft.

Hodge heeft zelf gezegd dat hij het shirt direct na afloop van de wedstrijd ruilde met Maradona. Sinds 2002 was het shirt uitgeleend aan het voetbalmuseum in Manchester.

Wie het shirt heeft gekocht is niet bekendgemaakt. Het veilinghuis zegt dat zeven mensen hebben geboden. Het winnende bod was flink hoger dan de verwachte 7,1 miljoen euro.

Maradona overleed op 25 november 2020.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

8 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

8 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

8 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

8 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

8 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

14 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

19 uur geleden